Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Porady


Readersy

Książeczki typu readers, czyli opracowania literatury przeznaczone dla osób uczących się języka angielskiego, są nieocenioną pomocą każdego dobrego nauczyciela, który dzięki nim może przekonać uczniów, że język obcy służy do innych celów niż tylko wykonywanie ćwiczeń i pisanie klasówek.

Dzięki specjalnie dobranemu słownictwu i strukturom gramatycznym zawartym w readersach uczniowie nie mają trudności ze zrozumieniem tekstu i przyzwyczajają się do różnych zastosowań języka. Inną zaletą tego typu publikacji jest rozbudzenie zainteresowania uczniów czytaniem w ogóle, a w języku obcym w szczególności. Po pierwszej „niepolskiej” książce z reguły pojawia się u ucznia uczucie dumy: „Przeczytałem to po angielsku!”. Tym łatwiej będzie teraz sięgnąć wreszcie po Harry’ego Pottera w oryginale. Joyce i Szekspir zapewne mogą jeszcze trochę poczekać.

„Felberg English Readers”, „Felberg Real Life Stories”, „Felberg Young English Readers” oraz „Felberg English Photonovel” – to tytuły czterech nowych serii edukacyjnych Wydawnictwa FELBERG przygotowanych z myślą o osobach w różnym wieku i o różnym poziomie znajomości języka angielskiego. Teksty wszystkich publikacji zostały opracowane pod kątem czytelnika polskiego, mającego zwykle takie, a nie inne problemy w nauce angielskiego. Zarówno właściwy tekst, jak i ćwiczenia są więc przystosowane do specyficznych potrzeb i nawyków. Załączony słowniczek nie wprowadza w błąd zawiłymi wyjaśnieniami prostych dla Polaka wyrazów i nie pomija tych, które akurat sprawiają mu trudności.

Seria „Felberg English Readers” obejmuje 10 książeczek opracowanych dla czterech poziomów zaawansowania. Przedstawia starannie opracowane teksty kul-tury popularnej: adaptacje opowiadań, po-wieści i scenariuszy filmowych. Znajdziemy w niej m.in. klasyczne opowiadania detektywistyczne z Sherlockiem Holmesem w roli głównej (Three Adventures of Sherlock Holmes), przygodowe opowieści rodem z Dzikiego Zachodu (Calamity Jane’s Last Adventure oraz Jesse James, The Outlaw), książkowe adaptacje perypetii niezapomnianych bohaterów komedii kryminalnych Juliusza Machulskiego – warszawskiego taksówkarza Jurka Kilera (Kiler i The Kiler Duo) oraz kasiarza wszech czasów Henryka Kwinty (Va Banque i Va Banque II. Riposte).

Kolejna seria za-tytułowana „Felberg Real Life Stories” przeznaczona jest dla osób uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym. W każdej książeczce znajdzie czytelnik bogato ilustrowaną kolorowymi zdjęciami biografię gwiazdy świa-towego kina lub estrady. W publikacjach z tej serii możemy przeczytać o Jennifer Lopez,Rickym Martinie, Julii Roberts, Stingu, Britney Spears, a także Bruce’ie Willisie.

Seria „Felberg Young English Readers” przeznaczona jest dla uczniów w wieku 7-11 lat. W serii tej dziecięcy czytelnik znajdzie frapujące przygody swoich ulubionych bohaterów: Robin Hooda (Robin Hood and his Sherwood Comrades), króla Artura (King Arthur and the Knights of the Round Table), Guliwera (Gulliver’s Travels) oraz wychowanego w dżungli Mowgliego (The Jungle Book). Historie te opowiedziane są prostym językiem, dostosowanym do potrzeb początkującego ucznia. Wszystkie trudniejsze wyrazy i wyrażenia są objaśniane w słowniczku w języku polskim. Publikacje są bogato ilustrowane i w pełni kolorowe.

Sex Mission, czyli kultowa Seksmisja Juliusza Machulskiego, to tytuł pierwszej książeczki z serii „Felberg English Photonovel”. Utwory, które wydawane są w tej serii, otrzymują formę komiksu filmowego, tj. opowieści słowno--obrazkowej złożonej z fotosów filmowych opatrzonych skrótową narracją i dialogami umieszczonymi w tzw. dymkach.

Seriom readersów towarzyszą specjalnie opracowania dla nauczyciela (Teacher’s Book), powstałe z myślą o wykorzystaniu poszczególnych pozycji wydawniczych w pracy z grupą uczniów w klasie. Publikacje te stanowią zbiór gotowych do wykorzystania planów lekcji (konspektów) i zestawów ćwiczeń.
 Pozostałe artykuły:

Grupa w sam raz

Jak skutecznie uczyć się słówek

Lubię, bo nie muszę

Jak obłaskawić nową maturę z angielskiego

Rola podręcznika w nauce języka obcego

więcej...W Wydawnictwie FELBERG trwają prace nad kolejnymi readersami: „Felberg Real Life Stories”: Tom Cruise, Nicole Kidman, Mel Gibson, Tom Hanks
„Felberg English Photonovel”: The Debt. A photonovel based on Krzysztof Krauze celebrated film
Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł