Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Turystyka językowa
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Publikacje


Festiwal języków obcych
Testy językowe, występy estradowe i laserowy show

Już po raz kolejny Wydawnictwo FELBERG było jednym ze sponsorów Ogólnopolskiego Festiwalu Języków Obcych, który odbył się w gmachu Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach. Festiwal ten daje możliwość sprawdzenia znajomości jednego z trzech języków obcych – angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Uczestniczyło w nim półtora tysiąca osób, wśród których byli zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych oraz studenci.

Ogólnopolski Festiwal Języków Obcych ma formę sprawdzianu pisemnego. O opracowanie testów konkursowych zostały poproszone merytorycznie do tego przygotowane instytucje oświatowe: Śląskie Kuratorium Oświaty – Delegatura w Sosnowcu, Międzynarodowe Centrum Nauczania i Promocji Języków Obcych katowickiej Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego oraz II LO im. Stefana Żeromskiego z Dąbrowy Górniczej.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: laptopy, aparaty fotograficzne, multimedialne programy do nauki języków obcych, książki. Program festiwalu obejmował występy artystyczne, animację laserową, konkurs językowy i quizy z nagrodami. Zwycięzcy quizów także otrzymywali nagrody. Były nimi książki przekazane przez renomowane wydawnictwa, m.in. przez Wydawnictwo FELBERG. W części artystycznej wystąpił Kevin Aiston, który swym przekornym zachowaniem bawił publiczność. Ten popularny w Polsce aktor odpowiadał również na pytania i rozdawał autografy. Gościem z zagranicy był dobrze władający językiem polskim Wenezuelczyk Samuel Rodrigez. Przybliżył on uczestnikom festiwalu tradycje panujące w jego kraju oraz uczył tańca i śpiewu. Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Języków Obcych jest firma Szawal – ogólnopolska sieć księgarni językowych oraz dystrybutor książek Wydawnictwa FELBERG na terenie całego kraju.

Paweł Felberg

 

 Pozostałe artykuły:

Miłość z historią w tle

Jak to z nauczaniem angielskiego było

Z czego uczyć specjalistycznego angielskiego

Repetytoria maturalne

Idiomy angielskie w rysunkach

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł