Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Turystyka językowa
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Publikacje


Recenzje podręczników
Z czego uczyć specjalistycznego angielskiego

Wśród wielu specjalistycznych podręczników jak zawsze można znaleźć te najbardziej uznane, które już się sprawdziły w praktyce i gwarantują skuteczność.

Wśród kursów biznesowych popularnością cieszy się czteroczęściowy International Express (Oxford University Press) – podręcznik używany w renomowanych uczelniach. Dobrze znana już seria „Market Leader” (Longman) – to nie tylko podręczniki do Business English na czterech poziomach, ale także rewelacyjne specjalistyczne tytuły uzupełniające: Banking and Finance, International Management, Business Law oraz dodatkowo Business Grammar and Usage. Wszystkie zawarte w nich zadania oparte są na tekstach autentycznych – artykułach drukowanych wcześniej w dzienniku „Financial Times”.

Języka technicznego możemy się nauczyć z Tech Talk (Oxford). To samo wydawnictwo proponuje wiele rzetelnych podręczników do nauki języka angielskiego stosowanego w informatyce (np. Basic English for Computing), turystyce (First Class, High Season, Going International), czy też w innych dziedzinach.

Dobre ćwiczenia gramatyczne i leksykalne zawiera Business Grammar Builder (Macmillan). W sprawdzonej serii „In Use” (Cambridge University Press) znajdziemy Business Vocabulary in Use – teraz na dwóch poziomach, a do tego jeszcze zestaw testowy Test Your Business Vocabulary in Use.

Ogromny wybór świetnych materiałów ćwiczących język wielu różnych dziedzin oferuje seria „Test Your Professional English” ze znajomym znaczkiem Penguin. Znajdziemy tam na przykład Accounting czy też Medical.

Osoby preferujące „niepodręcznikowe” podejście do nauki języka mogą zdecydować się na „Big City” (OUP), kurs wideo na trzech poziomach z typowymi sytuacjami biznesowymi i sylwetkami dużych firm, lub interaktywny „EuroPlus+ Business English” (Young Digital Poland). Wśród słowników szczególnie godny polecenia jest Longman Business English Dictionary.

Dariusz Kętla

 

 Pozostałe artykuły:

Testy językowe, występy estradowe i laserowy show

Miłość z historią w tle

Jak to z nauczaniem angielskiego było

Repetytoria maturalne

Idiomy angielskie w rysunkach

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł