Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Turystyka językowa


Turystyka po wakacjach
Przyjemne z pożytecznym

Obiegowa opinia, według której turystyka zamiera po wakacjach, to już mit. Prawdziwi turyści właśnie po letnim sezonie rozpoczynają swe wojaże, ponieważ to w tym okresie biura podróży proponują niezwykle atrakcyjne wyjazdy, wycieczki i oferty „last minute” na każdą kieszeń. Pogoda sprzyja wycieczkom objazdowym, a „pozasezonowość” sprawia, że maleją ceny imprez turystycznych.

Jesienią biura turystyczne przygotowują bogatą ofertę wypoczynku, adresowaną szczególnie do dzieci i młodzieży szkolnej oraz ukierunkowaną na wypoczynek rodzinny. Proponowane przez Biuro Turystyki FELBERG imprezy to przede wszystkim krótkie wycieczki turystyczno- krajoznawcze organizowane w kraju i zagranicą. Mają one na celu przybliżenie historii, kultury i geografii wybranego regionu. W ubiegłym roku organizowane były wycieczki do Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Warszawy oraz do Pragi, Berlina i Wiednia. Przykładowo pięciodniowa wycieczka szkolna do Pragi kosztowała tylko 450 zł za osobę.

Programy wycieczek mają charakter ramowy i zgodnie z życzeniem klienta mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb grupy. Ceny takich wycieczek kalkulowane są w różnych wariantach i zależą od liczby uczestników oraz wymagań i życzeń klienta. Standardowa oferta obejmuje w cenie: transport, wyżywienie, zakwaterowanie i opiekę pilota-przewodnika. Oprócz wycieczek szkolnych możliwe są również wyjazdy na „białe” i „zielone” szkoły, czyli wyjazdy krajowe i zagraniczne łączące w sobie realizację programu szkolnego ze zwiedzaniem wybranych obiektów.

W ciągu roku szkolnego wiele szkół i wyższych uczelni organizuje wyjazdy integracyjne. Imprezy takie mają na celu nawiązanie kontaktu między nauczycielami a młodzieżą. Wyjazdy tego typu sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi oraz poznawaniu walorów turystycznych zwiedzanego kraju. Ich niska cena jest dodatkową zachętą.

Jesień sprzyja wyjazdom pracowniczym. Firmy i instytucje mogą skorzystać z ofert specjalnie przygotowywanych na życzenie. Są to np. wyjazdy motywacyjne dla pracowników, wyjazdy bonusowe, premiowe i integracyjne oraz zlecone wycieczki krajoznawcze połączone ze szkoleniami. Biuro Turystyki FELBERG oferuje fachową obsługę w zakresie organizacji kursokonferencji i pobytów weekendowych w atrakcyjnych obiektach oraz przygotowuje imprezy uwzględniające możliwość skorzystania z zakładowych funduszy świadczeń socjalnych. Okresem sprzyjającym wypoczynkowi są również ferie zimowe. W tym czasie wśród
propozycji dla firm i instytucji pojawia się możliwość zorganizowania krótkich wyjazdów zimowych ukierunkowanych na wypoczynek aktywny (narty, snowbord, saneczkarstwo). Podczas takich wyjazdów organizowane są ogniska z pieczeniem kiełbasy czy barana, potańcówki przy akompaniamencie kapeli góralskiej, kuligi z pochodniami, turnieje sportowe na śniegu i inne atrakcje. W zakresie organizacji zimowisk i wczasów pracowniczych oferujemy współpracę.

W ubiegłorocznym sezonie, wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, przygotowaliśmy bogatą ofertę zimowisk i obozów językowych w Białym Dunajcu, Karpaczu i Szczyrku. Największym powodzeniem cieszyły się zimowiska. Były one atrakcyjne pod względem cenowym. Przykładowo zimowisko w Białym Dunajcu z pełnym programem, opieką, wyżywieniem i dojazdem kosztowało tylko 799 zł.

Na ferie zimowe 2006 Biuro Turystyki FELBERG planuje zorganizować m.in.: zimowisko „Angielski na wesoło” w Karpaczu, obozy snowbordowe w Szczyrku i Zakopanem oraz zimowisko na Słowacji. Wszystkie imprezy zawierają bogate programy kulturalno- rozrywkowe z uwzględnieniem aktywnego wypoczynku.

W ofercie zimowej Biura Turystyki FELBERG znajdują się wyjazdy rodzinne, świąteczne i noworoczne, niektóre połączone z zabawą sylwestrową na Słowacji lub w Czechach. Wielu klientów będzie mogło skorzystać z pobytów wczasowych i narciarskich w Tatrach, Bieszczadach i Beskidzie Niskim, a także w Austrii, Włoszech, Słowacji, Czechach i Francji.

Joanna Waliłko
specjalista ds. turystyki w Biurze Turystyki FELBERG
 

 Pozostałe artykuły:

Language Camps - How to combine business with pleasure

Humboldt Institut - szkoła z akceleratorem

Limerick

Wyjazd samodzielny

Czar szwajcarskich wzgórz

więcej...Szczegółowe informacje na stronie internetowej Biura Turystyki www.turystykajezykowa.pl oraz w biurach FELBERG w całej Polsce.
Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł