Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Turystyka językowa


Praktyczne rady
Wakacje aktywne i zdrowe

Nadchodzą wakacje – czas długo oczekiwany zarówno przez dzieci, młodzież, jak i przez dorosłych. Nareszcie będzie można odpocząć i wyjechać w jakieś atrakcyjne miejsce. Ale jak odpoczywać: tradycyjnie, leżąc na plaży, czy może inaczej? W ostatnich latach zauważa się coraz większy wzrost zainteresowania aktywnym wypoczynkiem.

Polacy zaczęli zwracać większą uwagę na zdrowy tryb życia, który charakteryzuje się zwiększeniem aktywności ruchowej. Sport stał się jednym z najważniejszych elementów turystyki aktywnej i zdrowej. Obecny tryb życia w sposób negatywny wpływa na samopoczucie i zdrowie człowieka. Aktywny wypoczynek poprawia naszą kondycję fizyczną, łącząc w sobie przyjemne z pożytecznym. Urlopowicze wolą zagospodarować wolny czas, biorąc udział w obozach wędrownych, spływach kajakowych, obozach przetrwania czy pieszych bądź rowerowych wycieczkach połączonych ze zwiedzaniem.

Form aktywnego wypoczynku jest wiele. Do najpopularniejszych należą: windsurfing, jazda konna, kajakowanie, survival, żeglarstwo. Z takiego rodzaju wypoczynku korzystać mogą już najmłodsi. Odpowiedni wiek dla wyjeżdżających na specjalistyczne kolonie i obozy to około 10-12 lat. Młodsze pociechy również znajdą coś dla siebie: są to kolonie żeglarskie, organizowane dla dzieci w wieku 8 lat.

Przy takich sportach jak żeglarstwo, windsurfing, obozy rowerowe czy wspinaczkowe potrzebna jest nie tylko dobra kondycja fizyczna, lecz również siła w dłoniach. Z wypoczynku połączonego z uprawianiem jednej z tych dziedzin sportowych oprócz osób indywidualnych mogą korzystać całe rodziny, a także grupy zorganizowane, dla których przygotowywane są oferty specjalne. Decydując się na taką formę wypoczynku, pamiętajmy o tym, że sporty aktywne mogą uprawiać ci z nas, którzy nie mają przeciwwskazań medycznych typu utraty przytomności czy omdlenia.

Biuro Turystyki FELBERG przygotowało w tym roku na wakacje propozycje tego rodzaju wypoczynku. Są to na przykład kolonie pod nazwą „W krainie legendarnego Ducha Gór” w Przesiece, „Hej Beskidy, jakie cudne” w Brennej, „Wakacje z przygodą” w Srebrnej Górze. Polecamy też wakacyjną ofertę obozu młodzieżowego połączonego ze wspinaczką, tenisem i pływaniem w Darłówku. Wymienione propozycje oparte są na bogatym programie zwiedzania oraz aktywnym spędzaniu czasu wolnego. Wśród ofert każdy może znaleźć coś dla siebie – od warsztatów ceramicznych, zajęć z fotografii artystycznej po jazdę konną. Maluchy mogą wziąć udział w kolonii pod nazwą „Mali Hobbici”. Starszakom proponujemy ekscytującą zabawę fantasy, nawiązującą do popularnej gry fabularnej w klimacie literatury fantastycznej i filmu „Władca Pierścieni”. Dla zwolenników wypoczynku nad morzem i jeziorami przewidziano kolonie i obozy specjalistyczne z nauką żeglarstwa i jazdy konnej w Kulce i Kłębowie na Mazurach. Amatorzy wakacji z artystyczną duszą i znajomością języka angielskiego mogą wybrać kolonie i obozy w Połczynie Zdroju, Ustroniu Morskim, Dziwnówku i w Łebie.

Oprócz propozycji wyjazdów krajowych dysponujemy ciekawą i bogatą ofertą zagraniczną. Prezentujemy ją na stronie internetowej: www.turystyka-jezykowa.pl oraz we wszystkich oddziałach firmy FELBERG na terenie Polski. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Joanna Waliłko
specjalista ds. turystyki w Biurze Turystyki FELBERG
 

 Pozostałe artykuły:

Language Camps - How to combine business with pleasure

Humboldt Institut - szkoła z akceleratorem

Limerick

Wyjazd samodzielny

Czar szwajcarskich wzgórz

więcej...Najlepsze tereny i regiony do uprawiania turystyki aktywnej to mazurskie jeziora (żeglarstwo), Hel (windsurfing), Bieszczady (obozy wędrowne i wycieczki piesze) oraz zachodnia Polska (spływy kajakowe).
Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł