Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Turystyka językowa


Szkoły językowe za granicą, cz. V
Sprachcaffe, czyli francuski przy kawie

Umiejętność posługiwania się językiem francuskim była synonimem elegancji i wyrafinowania na XVIII-wiecznych salonach. Stereotyp ten istnieje w ludzkiej podświadomości do dziś. Mówić po francusku to być obytym w świecie w pewnym stopniu ponad przeciętność.

Międzynarodowa Szkoła Językowa Sprachcaffe – mająca swoje placówki zarówno w tętniących życiem, kluczowych miastach świata, jak i na gorących wybrzeżach – cieszy się ogromnym zaufaniem od ponad 20 lat swojej działalności. Nazwa szkoły jest złożeniem słów oddających sens metodycznego podejścia do procesu nauczania: Sprach to bowiem komunikacja językowa, a caffe to swobodny klimat, atmosfera relaksu, w której odbywają się zajęcia. Sprachcaffe oznacza zatem taki styl nauczania, dzięki któremu nikt nie boi się popełnić błędu językowego.

Szkoła Sprachcaffe naucza siedmiu języków w 19 miastach na świecie. Z tą jedną organizacją można uczyć się języków: angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego wraz z łaciną, chińskiego, niemieckiego oraz francuskiego. Oprócz kursów na wysokim poziomie szkoła oferuje bogaty wybór zajęć dodatkowych, które odbywają się w różnych porach dnia i nocy. Dzięki temu kurs okazuje się nie tylko szkoleniem, którego celem jest doskonalenie umiejętności językowych, lecz także niezapomnianym przeżyciem. Kolejnym atutem Szkoły Sprachcaffe są zajęcia prowadzone w małych klasach w międzynarodowych grupach.

Proponujemy zatem Państwu niezwykle ciekawą podróż językową, którą rozpoczniemy od kraju nietuzinkowej kuchni i światowej elegancji – od Francji. Sprachcaffe oferuje tam naukę języka w dwóch placówkach – w Nicei na Lazurowym Wybrzeżu oraz w Paryżu.

Nicea

Nicea jest więcej niż stolicą Lazurowego Wybrzeża. To piąte pod względem wielkości miasto we Francji, które imponuje bogactwem, szykiem i wspaniałą architekturą. Ulokowana na śródziemnomorskim wybrzeżu Nicea stanowi intrygujące skupisko zabytków, muzeów, butików oraz utożsamianych z francuską kulturą kawiarni. Urocze kafejki mieszczą się zwykle w XVII-wiecznych kamienicach, a kramy i sklepiki zapełniają ulice starówki w stylu weneckim. Nicea tak jak Riwiera Francuska, której jest częścią, cechuje się żywiołowym życiem nocnym. Jej Stare Miasto pozostaje otwarte aż do wczesnych godzin porannych.

Lipcowy festiwal jazzowy ściąga wiele międzynarodowych gwiazd muzyki. W lutym odbywa się tu karnawał znany z kwiatowych pochodów oraz słynnych „Bataille des Fleurs” (Wojna Kwiatów), które przyciągają turystów z całego świata. Nicea jest również świetną bazą dla turystów pragnących zwiedzić inne części Riwiery: Monaco, Cannes i Antibes.

Siedziba Szkoły Sprachcaffe mieści się w centrum miasta w uroczej kamienicy z belle èpoque, skąd do plaży dochodzi się spacerem przez 10 minut. Sprachcaffe w ciągu całego roku przyjmuje zainteresowanych nauką języków obcych, którzy ukończyli 18. rok życia. Natomiast młodzieży w wieku 14-19 lat w okresie ferii zimowych, przerwy wielkanocnej i letnich wakacji oferuje osobny program U20 z zapewnioną opieką i ciekawymi zajęciami pozalekcyjnymi. Uczestnicy kursów mają nieograniczony dostęp do internetu, a kadra szkolna w razie jakichkolwiek pytań czy problemów zawsze służy pomocą. Dla dorosłych słuchaczy przygotowano następujące kursy:
 • ogólnej nauki języka (20 lub 30 lekcji tygodniowo, maksymalnie 12 osób w grupie);
 • akademickie trwające 3, 6 lub 9 miesięcy (20 lekcji tygodniowo), które przygotowują do zdania egzaminów DELF i DALF;
 • ogólne w małej, maksymalnie 6-osobowej grupie;
 • indywidualne.

  Dogodne dla siebie zakwaterowanie uczestnik kursu może wybrać spośród proponowanych przez szkołę apartamentów, studiów z własną łazienką i kuchnią, hoteli 3-gwiazdkowych oraz pokojów u rodzin francuskich.

  Pobyt na 2-tygodniowym ogólnym kursie, z ubezpieczeniem, zakwaterowaniem u rodziny i wyżywieniem (2 posiłki dziennie), kosztuje ok. 3500 zł dla dorosłych uczestników oraz ok. 3900 zł dla młodzieży.

  Paryż

  Paryż nazywany często Miastem Świateł jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych metropolii świata. Tworzy go ponad dwadzieścia dzielnic o niepowtarzalnym charakterze i specyficznym znaczeniu dla Paryżan. Każda z nich może poszczycić się wspaniałymi katedrami, pałacami, parkami i ogrodami. Ulice Paryża pełne są światowej sławy budowli i miejsc. Wystarczy wspomnieć: wieżę Eiffla, katedrę Notre Dame, Luwr, Łuk Triumfalny, Plac Inwalidów czy Conciergerie. Sztuka, muzyka, teatr, moda, literatura i architektura czynią Paryż rajem dla turystów z całego świata. Francuska rewolucja zapoczątkowała rozwój nowych światopoglądów, szczególnej zachodniej mentalności oraz indywidualizmu. Utorowała również drogę nowatorskim nurtom w sztuce, architekturze, literaturze i muzyce, które wspomogły rozwój nauki i techniki. Jest to z dumą wspominane przez Paryżan, którzy już na dwusetną rocznicę rewolucji prezentowali w swoim mieście ogromną liczbę zapierających dech w piersiach monumentów współczesnej architektury. Paryż jest jednym ze światowych liderów również pod względem mody i sztuki, przede wszystkim w dziedzinie baletu i teatru, nie wspominając już o Luwrze, który obowiązkowo muszą odwiedzić miłośnicy malarstwa.

  Szkoła Sprachcaffe w Paryżu jest akredytowana przez francuskie Ministerstwo Pracy. Cieszy się ona dużą popularnością dzięki swojej metodyce opartej na projekcie pedagogicznym przystosowanym specjalnie do nauki języka francuskiego. Ma interesującą, dogodną lokalizację w pobliżu stacji metra Grand Boulevard, w historyczno-kulturalnym i zarazem ekonomicznym centrum miasta – Cours Rougemont. Jest to bogata w muzea, hotele, restauracje dzielnica Paryża wypełniona niezliczonymi małymi butikami i przytulnymi barami. Paryska Sprachcaffe oferuje takie same rodzaje kursów jak placówka szkoły w Nicei, oprócz kursów ogólnych w minigrupach. Proponowane zakwaterowanie w Paryżu to pokoje w budynkach apartamentowych, pokoje u rodzin francuskich oraz hotele 2-gwiazdkowe. Pobyt na 2-tygodniowym ogólnym kursie, z ubezpieczeniem, zakwaterowaniem u rodziny i wyżywieniem (2 posiłki dziennie), kosztuje ok. 3700 zł. Każdy kurs językowy kończy się otrzymaniem certyfikatu, a materiały do nauki są wypożyczane nieodpłatnie.

  Elżbieta Soudani
  kierownik Biura Turystyki FELBERG
   

 • Szczegółowe informacje o kursach w Szkole Sprachcaffe i innych kursach za granicą dostępne są w Biurze Turystyki FELBERG i we wszystkich filiach Szkoły FELBERG oraz pod adresami internetowymi: www.felberg.pl oraz www.turystyka-jezykowa.pl.
   
 •  Pozostałe artykuły:

  Language Camps - How to combine business with pleasure

  Humboldt Institut - szkoła z akceleratorem

  Limerick

  Wyjazd samodzielny

  Czar szwajcarskich wzgórz

  więcej...  Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł