Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Turystyka językowa


Wakacje z angielskim
Kolonie i obozy językowe

Kiedy lato i wakacje zbliżają się coraz większymi krokami, rodzice rozpoczynają poszukiwania ofert kolonii lub obozów zorganizowanych przez biura podróży czy też szkoły językowe. Co wybrać? Gdzie pojechać? Jak sprawdzić uczciwość organizatora? Wybrać kolonię czy może obóz językowy? Jak nie kupić kota w worku? Te i podobne pytania zawsze pojawiają się, gdy mamy podjąć ostateczną decyzję. Nasze kilkuletnie doświadczenie w organizowaniu letniego wypoczynku dla młodych słuchaczy szkół FELBERG pozwala nam przedstawić modelowy system organizacji wakacyjnych zajęć.

Na koloniach i obozach organizowanych przez firmę FELBERG każdy dzień wypełniony jest innymi atrakcjami
Kluczowe znaczenie ma tzw. rozpoziomowanie uczestników tuż po przyjeździe na obóz czy kolonię. Rozpoziomowanie polega na kilkuminutowej rozmowie lektora z uczestnikiem obozu w języku angielskim. Na podstawie tak uzyskanych informacji lektorzy są w stanie przydzielić dzieci i młodzież do grup o odpowiednich poziomach znajomości języka obcego.

Jednak to dopiero początek. Kolejną ważną sprawą jest zapoznanie się uczestników z programem zajęć – zarówno sportowych, jak i językowych. Każdy uczestnik musi być poinformowany o tym, do której grupy trafił oraz kiedy i gdzie zaczynają się pierwsze zajęcia. Po krótkim przedstawieniu programu oraz list grup czas na spotkania uczestników z ich wychowawcami. W taki sposób mija popołudnie tuż po przyjeździe na miejsce wypoczynku.

Podczas tzw. talent shows uczestnicy kolonii prezentują swoje umiejętności językowe oraz zdolności aktorskie
Jednak zajęcia z angielskim to nie wszystko. Musimy zadbać nie tylko o rozwój naszych umiejętności posługiwaniem się językiem obcym, lecz także o kondycję fizyczną. W tym pomogą nam różne zajęcia sportowe. Są one zazwyczaj organizowane przez całą kadrę, ale ostateczny program zaplanowany jest przez wychowawcę „do spraw sportu”. Czasami organizowany jest kurs nauki gry w tenisa dla początkujących, innym razem rozgrywane są zawody w minigolfa. Każdy dzień wypełniony jest innymi atrakcjami. Rozgrywki sportowe prowadzone są zarówno między grupami, jak i indywidualnie między zawodnikami z różnych grup.

Rozgrywki sportowe to tylko część zajęć, podczas których ćwiczymy naszą sprawność fizyczną. Wielką popularnością cieszą się gry terenowe, w czasie których współzawodniczące ze sobą grupy wymyślają dla siebie nawzajem zadania do wykonania. Oczywiście wszystkie polecenia są w języku angielskim co niewątpliwie pomaga w zapoznaniu uczestników z różnymi istotnymi zwrotami używanymi w języku codziennym.

Codzienne zajęcia, konwersacje z lektorami, zabawy sportowe to nie wszystko. Zawsze staramy się poznać miejsca, które odwiedzamy. Dlatego organizowane są jednodniowe wycieczki do najbardziej interesujących zakątków regionu, w którym się znajdujemy. Kiedy zbliżają się ostatnie dni wypoczynku, musimy podsumować nasze zajęcia. Dlatego zawsze przygotowujemy tzw. talent show, czyli pokaz naszych umiejętności językowych oraz zdolności aktorskich. Jest to świetna zabawa, która z pewnością pozostanie w naszej pamięci.

W taki właśnie sposób mijają dni na letnich obozach językowych organizowanych przez firmę FELBERG.

Magdalena Kończak

 

 Pozostałe artykuły:

Language Camps - How to combine business with pleasure

Humboldt Institut - szkoła z akceleratorem

Limerick

Wyjazd samodzielny

Czar szwajcarskich wzgórz

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł