Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Turystyka językowa


Współpraca Szkoły FELBERG i STUDY GROUP
Na studia do Stanów

Dostanie się na studia za granicą na atrakcyjny kierunek – marzenie wielu ambitnych młodych osób – jest poważnym przedsięwzięciem nie tylko finansowym, lecz także organizacyjno-logistycznym. Samo kompletowanie potrzebnych dokumentów i procedura ubiegania się o wyjazd potrafi trwać kilka miesięcy. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki współpracy z organizacją edukacyjną StudyGroup firma FELBERG bierze znaczną część formalności na siebie. Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem programu StudyGroup Universities in America. Do wyboru jest ponad 150 kierunków oraz 20 starannie wyselekcjonowanych uczelni w różnych częściach USA. Odznaczają się one dużym doświadczeniem w edukowaniu studentów-cudzoziemców. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Blisko Nowego Jorku

Brookville, New York. Tylko 40 minut od Manhattanu, znajduje się C.W. Post Campus , należący do Long Island University . Ta jedna z większych prywatnych uczelni amerykańskich oferuje pełen zakres studiów na poszukiwanych kierunkach, np. zarządzanie, finanse, informatyka, zarządzanie zasobami ludzkimi, public relations. Specjalnością uczelni są też kierunki związane ze służbą zdrowia, takie jak farmacja, pielęgniarstwo, zarządzanie służbą zdrowia. (www.liu.edu)

Języki na prerii

Sioux Falls, South Dakota. Głęboko w sercu Ameryki Północnej można studiować w Augustana College . Jest to solidna uczelnia protestancka o profilu humanistycznym. Oprócz wielu kierunków klasycznych możemy wybrać filologię i języki obce, dziennikarstwo, stosunki międzynarodowe. (www.augie.edu)

Sztuki piękne (i nie tylko)

Philadelphia, Pennsylvania. W Filadelfii znajdziemy jedną z pięciu najlepszych amerykańskich uczelni artystycznych – University of the Arts . W ofercie sztuki plastyczne, muzyka, teatr, a także nowe kierunki związane z tworzeniem dla potrzeb mediów i multimediów. (www.uarts.edu)

Malownicza Nowa Anglia

Henniker, New Hampshire. W słynnych krajobrazach Nowej Anglii przyjemnie będzie studiować w New England College nie tylko ochronę środowiska czy wychowanie fizyczne, lecz także kierunki techniczne i biznesowe – rachunkowość, przedsiębiorczość, marketing, business administration. (www.nec.edu)

Na Zachodnim Wybrzeżu

Forest Grove, Oregon. Pacific University to jedna z lepszych uczelni w zachodniej części USA, oferująca wiele tradycyjnych kierunków uniwersyteckich – filozofia, psychologia, socjologia, nauki polityczne, a także matematyka, biologia, fizyka, chemia. Oprócz tego kierunki filologiczne, w tym sinologia i japonistyka. (www.pacificu.edu)

Więcej informacji na stronach www.go-study.com .

Dariusz Kętla
Autor jest dyrektorem
ds. dydaktyczno-programowych
szkoły FELBERG

 

 Pozostałe artykuły:

Language Camps - How to combine business with pleasure

Humboldt Institut - szkoła z akceleratorem

Limerick

Wyjazd samodzielny

Czar szwajcarskich wzgórz

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł