Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Turystyka językowa


Specjalistyczne kursy językowe zagranicą
Dla zawodowców

W ostatnich kilku latach daje się zauważyć w turystyce wyjazdowej wzrost zainteresowania kursami specjalistycznymi. Są to zajęcia najczęściej intensywne – do 30 lekcji tygodniowo – podczas których osoby uczestniczą w dwóch różnych programach – General English (angielski ogólny) oraz English for Specific Purposes (angielski specjalistyczny).

Zajęcia w grupach specjalistycznych polegają m.in. na inscenizowaniu typowych sytuacji z życia zawodowego i prowadzeniu konwersacji na tematy fachowe. Oprócz tego w ramach kursów specjalistycznych odbywają się wizyty w lokalnych firmach oraz spotkania z miejscowymi przedstawicielami danej branży. Jest to również doskonała okazja do nawiązania ciekawych kontaktów zawodowych.

Specjalistyczne kursy językowe przeznaczone są dla osób co najmniej ze średnią znajomością języka, w sytuacjach zawodowych odczuwających brak swobody i pewności. Dla takich osób wyjazd za granicę na intensywny kurs specjalistyczny jest doskonałym sposobem na przełamanie wielu barier, zwłaszcza bariery psychicznej.

Oferta kursów specjalistycznych zagranicą jest bogata, ma swoje wieloletnie tradycje i jest kierowana do: ä firm zainteresowanych podwyższeniem kwalifikacji językowych pracowników sprawujących funkcje kierownicze, ä indywidualnych specjalistów, studentów i absolwentów wyższych uczelni, którzy chcą uzyskać zagraniczny certyfikat pomocny w karierze zawodowej, ä osób doświadczonych i wykonujących określony zawód, zainteresowanych znalezieniem pracy zagranicą.

Oddzielną grupą kursów specjalistycznych są programy nauczania dla konkretnych grup zawodowych, np. dla personelu administracji centralnej i terenowej, pracowników przemysłu, budownictwa, rolnictwa, lotnictwa, służb wojskowych, medycznych i prawniczych. Program tych kursów przygotowywany jest pod kątem konkretnego zamówienia instytucji zlecających. Uwzględnia on potrzeby językowe i fachowe uczestników, obejmuje spotkania i wizyty w instytucjach lub urzędach. W szkoleniach takich często uczestniczą jako wykładowcy specjaliści i pracownicy zajmujący kierownicze stanowiska w firmach i instytucjach o zasięgu ogólnoświatowym.

Typowe branże, dla których przygotowane są programy specjalistyczne w Wielkiej Brytanii i w USA to:
 • angielski w biznesie, finansach, bankach, marketingu;
 • angielski w praktyce medycznej;
 • angielski dla prawników
 • angielski dla pracowników turystyki, hotelarstwa, cateringu, kasjerów lotniczych;
 • angielski dla informatyków;
 • angielski dla księgowych;
 • angielski dla nauczycieli tego języka.

  Kursy specjalistyczne trwają od 2 do 12 tygodni, prowadzone są w kilkuosobowych grupach (maksymalnie 16-osobowych) lub indywidualnie. Liczba zajęć zależy od intensywności kursu i waha się od 3 do 8 godzin lekcyjnych dziennie. Cena za typowy 2-tygodniowy kurs specjalistyczny w Londynie (30 lekcji tygodniowo) wynosi około 300 funtów. Do tego należy doliczyć zakwaterowanie u rodziny lub w hotelu, wyżywienie, transport, ubezpieczenie oraz dodatkowy program turystyczny (wycieczki, zwiedzanie itp.).

  Biuro Turystyki FELBERG, oferując kursy specjalistyczne zagranicą, daje pewność i gwarancję, że klient otrzyma dokładnie to, czego oczekuje, oraz to, co zostało uzgodnione i zaplanowane przed wyjazdem. Naszymi partnerami od wielu lat są m.in.: Study Group, Oxford House College, Anglo-Continental, Frances King, Harrow House, Rennert Bilingual, Zoni, Intrax. Są to szkoły sprawdzone i rekomendowane przez British Council i inne organizacje czuwające nad wysokim poziomem i jakością nauczania.

  Możliwe są również wyjazdy na specjalistyczne kursy językowe do Niemiec, Francji, Hiszpanii i Włoch. Przykładowo w zakresie języka niemieckiego w ofercie Biura Turystyki FELBERG znajdują się kursy specjalistyczne w Berlinie, Hamburgu, Monachium i Heidelbergu. Podobne kursy oferowane są w zakresie języka francuskiego w Paryżu i Nicei, a hiszpańskiego w Madrycie i Barcelonie.

  Zainteresowanych możliwością nauki języka zagranicą ze szkoleniem specjalistycznym w konkretnej dziedzinie zapraszamy do Biura Turystyki FELBERG lub do najbliższej filii FELBERG w Polsce.
 •  Pozostałe artykuły:

  Language Camps - How to combine business with pleasure

  Humboldt Institut - szkoła z akceleratorem

  Limerick

  Wyjazd samodzielny

  Czar szwajcarskich wzgórz

  więcej...  Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł