Temat numeru
Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Turystyka językowa


Szkoły językowe za granicą, cz. I
Embassy

W ciągu ostatnich lat popularność nauki języków obcych zagranicą bardzo wzrosła. Setki szkół językowych w Wielkiej Brytanii, USA i Australii prześcigają się, by zdobyć uczestników kursów. Wygrywają te, które najlepiej wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom klientów.

Standardem stały się posiadane przez szkoły rekomendacje organizacji czuwających nad poziomem nauczania i zakwaterowania, zajęcia prowadzone przez native speakerów z odpowiednim przygotowaniem do nauczania obcokrajowców. Uczestnicy oczekują od wybranej szkoły nie tylko nauki. Chcą poznawać życie i kulturę kraju, do którego jadą, i wymagają, by szkoła w tym pomagała. Chcą dokonywać wyboru intensywności nauki, pory dnia na zajęcia, a nawet uczestniczyć w tworzeniu odpowiedniego dla siebie programu dydaktycznego.

W niniejszym wydaniu „Anglofana” prezentujemy Embassy – międzynarodową sieć szkół języka angielskiego, działającą w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i RPA.

Szkoła Embassy powstała w 1972 r. Początkowo jej domeną bylo nauczanie języka angielskiego dzieci i młodzieży, ale bardzo szybko poszerzyła działalność o kursy ogólne i specjalistyczne dla dorosłych. Posiada rekomendacje organizacji czuwających nad poziomem edukacji obcojęzycznej w krajach, w których znajdują się jej filie. Na przykład w Wielkiej Brytanii ma rekomendacje British Council.

Embassy wchodzi obecnie w skład światowej organizacji Study Group, dzięki czemu proponuje niezwykle kompleksową ofertę na-uki. Ci, którzy opanują język angielski w stopniu średnim, mogą wybrać dalszą drogę nauki. Wybór jest bardzo bogaty – od średniej szkoły w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Kanadzie czy Hiszpanii, przez kursy dyplomowe, podyplomowe, przygotowujące do podjęcia studiów, po same studia (w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA).

Learn English Where It Is Spoken (Ucz się języka angielskiego tam, gdzie mówią po angielsku) – głosi hasło Embassy. Jej ośrodki zlokalizowane są w bardzo atrakcyjnych lub prestiżowych miastach:
 • USA: Boston, Denver, Fort Lauderdale na Florydzie, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Seattle;
 • Kanada: Vancouver;
 • Australia: Melbourne, Sydney, Gold Coast, Brisbane, Cairns, Perth;
 • Nowa Zelandia: Auckland;
 • RPA: Kapsztad;
 • Wielka Brytania: Londyn, Cambridge, Oxford, Hastings, Brighton.

  Przez cały rok do wyboru są kursy ogólne języka angielskiego – od krótkich, 2-tygodniowych, do długich, nawet 40-tygodniowych z intensywnością 4-6 lekcji dziennie. Ceny różnią się w zależności od wybranego ośrodka i długości trwania kursu. Na przykład tydzień kursu składającego się z 20 lekcji w Hastings kosztuje 157 funtów. Jeśli natomiast wybierzemy się na 14 dni, zapłacimy już tylko 124 funty za tydzień.

  Studenci i młodzi profesjonaliści mogą poszerzać wyżej wymienione kursy ogólne o popołudniowe moduły. Do wyboru jest program pogłębiający znajomość języka w zakresie płynności i komunikacji, program przygotowujący do egzaminów przeduniwersyteckich (TOEFL, IELTS), program języka biznesu łącznie z przygotowaniem do egzaminu English for Business (EFB) czy Spoken English for Industry and Commerce (SEFIC). Dla zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu technologii informatycznej i zdobyciem dyplomu Microsoft Office Users Specialist Certificate (MOUS) został przygotowany moduł z nauką kluczowych programów Microsoftu (Word, Excel, Access i Powerpoint).

  College Year Programme łączy intensywne, ogólne nauczanie języka angielskiego z ćwiczeniami ukierunkowanymi na karierę zawodową i podjęcie studiów. Trwa 20, 30 lub 40 tygodni.

  Praktyki i staże zawodowe

  Stanowią one połączenie nauki języka angielskiego z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych w wybranej dziedzinie przez staż w prawdziwej firmie, monitorowany zarówno przez Embassy, jak i opiekuna praktyki. Rodzaj powierzonych zadań zależy od poziomu znajomości angielskiego i nabytych doświadczeń zawodowych. Program jest w całości edukacyjny, kończy się uzyskaniem certyfikatu, np. w Wielkiej Brytanii jest to Cambridge Certificate in Work Experience. Dlatego za pracę nie otrzymuje się wynagrodzenia. Program trwa co najmniej 8 tygodni (po 4 tygodnie kursu angielskiego i praktyki) i obejmuje niemal wszystkie dziedziny zawodowe.

  Executive English

  Jest to osobna propozycja Embassy dla ludzi pracy. Kurs prowadzony jest w małych, maksymalnie 6-osobowych grupach przez specjalistów z określonych branż, w osobnych, specjalnie wyposażonych ośrodkach. Integralną częścią jest program pozalekcyjny (tzw. social programme), integrujący profesjonalistów z całego świata w relaksującej atmosferze.

  Angielski dla nauczycieli angielskiego

  Program ma na celu m.in. szybkie i efektywne rozwijanie umiejętności zawodowych w inspirującej atmosferze. Przygotowuje do zdobycia kwalifikacji zawodowych Uniwersytetu Cambridge (m.in. CELTA i DELTA), pogłębia znajomość języka, wzbogaca metody pracy, wskazuje nowe trendy w nauczaniu. Kursy – z wyjątkiem przygotowujących do zdobycia kwalifikacji CELTA i DELTA – trwają 2 tygodnie po 30 lekcji tygodniowo.

  Nauczyciele angielskiego z Polski, wybierający się na 2-tygodniowy kurs, mogą ubiegać się o dotację z Unii Europejskiej w wysokości do 1500 euro. Pokrywa ona koszty kursu, zakwaterowania i podróży. Aby z niej skorzystać, wystarczy przesłać do Biura Turystyki FELBERG wypełniony formularz Teacher Training Enrollment, który jest dostępny w biurze, i zaznaczyć w nim pole Comenius.

  Kursy dla dzieci i młodzieży

  W okresie wakacji, w kilkunastu odrębnych ośrodkach w Wielkiej Brytanii oraz w Dublinie, Embassy organizuje kolonie i obozy z kursem języka angielskiego w różnych grupach wiekowych. Anglojęzyczna kadra zapewnia 24-godzinną opiekę i program nauki języka połączony ze zwiedzaniem i uprawianiem sportów. Zakwaterowanie do wyboru uczestników: u rodzin angielskich lub w campusie szkoły (internat). Ceny kursów różnią się w poszczególnych miastach. Pokój 1-osobowy z wyżywieniem u rodziny kosztuje np. 143 funty za tydzień w Londynie, a 94 funty w Hastings.

  Niezależnie od wybranego kursu Embassy organizuje pozalekcyjny program integracyjny, obejmujący zwiedzanie turystycznych atrakcji, wspólne wyjścia do teatrów, kin, na koncerty, na grillowanie. Wiele z tych zajęć jest bezpłatnych, za niektóre należy zapłacić tylko wstęp.

  Ze szkołą Embassy współpracujemy od 1996 r. Cenimy ją za rzetelność i elastyczność oraz fachowe podejście do każdego uczestnika kursu. Dla klientów firmy FELBERG, wybierających zajęcia w szkole Embassy w Wielkiej Brytanii, mamy specjalny upust (nie pobieramy opłaty rejestracyjnej w wysokości 50 funtów).

  Elżbieta Soudani
  kierownik Biura Turystyki FELBERG
   

 •  Pozostałe artykuły:

  Language Camps - How to combine business with pleasure

  Humboldt Institut - szkoła z akceleratorem

  Limerick

  Wyjazd samodzielny

  Czar szwajcarskich wzgórz

  więcej...  Szczegółowa oferta Biura Turystyki FELBERG dostępna jest we wszystkich filiach szkoły oraz w internecie pod adresem: www.felberg.pl
  Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł