Temat numeru
Szkoła języków obcych
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Wydarzenia


Święto Patryka

Dnia 19 marca 2004 r. zorganizowaliśmy dla słuchaczy krakowskiej filii Szkoły FELBERG imprezę okolicznościową pod nazwą „Święto Patryka”. Nasi uczniowie na prośbę lektorów przyszli ubrani na zielono, a przed wejściem na salę oddawali się w ręce najbardziej utalentowanych artystycznie słuchaczek, które malowały na ich twarzach znak rozpoznawczy – zielone koniczynki – oraz przyklejały kartki z imionami.

Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji na temat Irlandii, a następnie razem rozwiązywaliśmy krzyżówkę o wyspie św. Patryka. Dzięki niej słuchacze dowiedzieli się nie tylko kilku ciekawostek dotyczących tego kraju, lecz także ważnych faktów historycznych i geograficznych.

W kolejnej części imprezy przedstawiliśmy słuchaczom sylwetkę św. Patryka i jego losy. Po wysłuchaniu historii nagranej na taśmie słuchacze otrzymali fragmenty tekstu, które mieli przedstawić w parach w formie pantomimy. Wielu z nich bardzo poważnie podeszło do tego zadania i z poświęceniem wykonywało przedziwne ewolucje na środku sali.

Aby rozwinąć umiejętności językowe, słuchacze zostali zaproszeni do rozwiązania „Zielonego quizu” – połączenia rozwieszonych na ścianach fragmentów irlandzkich przysłów i powiedzeń.

Słuchacze świetnie się bawili, szukając ukrytego w szkole garnka ze złotem, czterolistnych koniczynek rozwieszonych na plakatach oraz biorąc udział w konkursie „Jaka to irlandzka melodia?”.

Dla najlepszych uczestników konkursów ufundowaliśmy nagrody, dzięki czemu na spotkaniu panowała radosna atmosfera współzawodnictwa.

Zwycięzcy dzielili się swoimi słodkimi wygranymi z wszystkimi zgromadzonymi i do dziś dumnie noszą na zajęcia inne zdobyte gadżety, takie jak firmowe teczki czy t-shirty.

„Święto Patryka” okazało się niezwykle miłym spotkaniem naszych słuchaczy, którzy mogli czegoś się nauczyć, świetnie pobawić, jak również poznać innych uczniów oraz dyrekcję naszej szkoły.

Wydaje się, iż udało się nam stworzyć miłą atmosferę, a impreza ta na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników. Ci, którzy nie mogli do nas dołączyć, już zapowiedzieli swoją obecność w przyszłym roku.

Anna Wierzbicka
Autorka jest konsultantem metodycznym
filii FELBERG w Krakowie.

 

zdjęcia Jerzy Szot

 
 Pozostałe artykuły:

Spotkamy się we wrześniu

Zwycięzca Idola w klubie "Idol"

15 lat minęło...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł