Temat numeru
Szkoła języków obcych
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Wydarzenia


Wywiad z Krzysztofem Zalewskim
Spotkamy się we wrześniu

Rozmawiamy z wokalistą zespołu Zalef, KRZYSZTOFEM ZALEWSKIM, który dzięki swoim nieprzeciętnym warunkom głosowym wygrał drugą edycję programu Idol i zasłynął jako miłośnik ciężkich gitarowych riffów. Na początku marca 2004 r. ukazała się jego debiutancka płyta Pistolet. Nagrany na niej materiał stanowią ostre rockowe utwory opatrzone odważnymi i nieposkromionymi tekstami. W latach 1997-2000 Krzysztof Zalewski był słuchaczem lubelskiej filii Szkoły FELBERG.

Na początku chcielibyśmy w imieniu naszej Szkoły FELBERG i Czytelników „Anglofana” podziękować Ci, że pomimo natłoku zajęć znalazłeś czas, żeby się z nami spotkać. Wiemy, że dobrze wspominasz zajęcia w Szkole FELBERG, na które uczęszczałeś.
Tak. To prawda. Moim lektorem był pan Tomek Mizera. Pamiętam, że na prowadzonych przez niego zajęciach było dużo muzyki. Pan Mizera puszczał nam utwory Maidenów, Deep Purple i inne. Potem jako ćwiczenia zadawał do uzupełniania testy piosenek różnych kapel. Trzeba było ze słuchu wpisywać różne słowa i wyrażenia. To było bardzo pomocne w nauce języka angielskiego, szczególnie kiedy pracowało się na utworach ulubionych wykonawców.
Do naszej szkoły zacząłeś uczęszczać od 13. roku życia i ukończyłeś kurs przygotowujący do egzaminu FCE. Czy już wtedy myślałeś o śpiewaniu rocka po angielsku?
Wtedy przede wszystkim chciałem go grać. A czy po angielsku? Na pewno tak, chociażby ze względu na podłoże rocka, które zdominowane jest przez język angielski. Ale tak naprawdę nie ma dla mnie znaczenia, w jakim języku wykonuję swoje utwory.
W jednej z wcześniejszych rozmów wspominałeś, że planujesz kontynuację nauki języka angielskiego. Czy to oznacza, iż możemy liczyć na to, że Krzysztof Zalewski znowu wstąpi w szeregi słuchaczy Szkoły FELBERG?
Wstąpię niebawem, gdyż będę miał prawdopodobnie trochę więcej wolnego czasu. Chciałbym nieco dopracować swoją znajomość angielskiego.
Rozumiem, że od września zaczynasz kurs na poziomie advanced i będziemy mieli przyjemność zapisać Cię do jednej z naszych grup.
Tak.

W marcu ukazała się Twoja pierwsza płyta Pistolet. Czy nagranie jej spełniło twoje oczekiwania?
Może teraz kilka rzeczy zrobiłbym inaczej, ale zawsze jest tak, że chciałoby się coś jeszcze poprawić. Tak, jestem z niej zadowolony, bo jest prawdziwa. Pistolet jest zapisem pewnego, dość burzliwego okresu. Poznałem wtedy wielu nowych ludzi, którzy mi bardzo pomogli. Utwory z tej płyty są esencją tego, co byłem w stanie wycisnąć z siebie przez ostatnie pół roku. To, czy są one dobre, czy nie – jest już kwestią gustu. Ale na pewno są moje.
Jakie są Twoje plany zawodowe na najbliższą przyszłość?
Zasadniczo chcę grać jak najwięcej koncertów, zwłaszcza teraz dopóki trwa sezon plenerowy. Oczywiście myślę też o nagraniu kolejnej płyty. Pistolet jest płytą bardzo młodzieńczą. Wiadomo, że dalej trzeba pracować nad warsztatem i oczywiście nad własną świadomością muzyczną. Chciałbym, żeby każda kolejna płyta była jeszcze lepsza i w tym kierunku staram się rozwijać.
A teraz, chcielibyśmy prosić Cię o rozwiązanie dla nas krótkiego testu. Tym razem z języka polskiego:
Moim marzeniem jest...

...wieść życie tak, aby w każdym jego momencie, a szczególnie pod koniec być z siebie zadowolonym.
Kiedy jestem wściekły to...
...rozbijam porcelanę, to znaczy ceramikę.
Kiedy spotykam piękną dziewczynę...
Kontakt wzrokowy z ładną dziewczyną to miłe przeżycie, szczególnie jeżeli jej uroda odpowiada mojemu postrzeganiu estetyki.
Chciałbym, żeby zawsze...
...móc grać.
Muzyka jest dla mnie...
...jedną z najważniejszych rzeczy na świecie, daje mi ogromną radość i satysfakcję.
Moim ulubionym daniem jest...
...udko kurze mocno wypieczone, ale tak żeby było miękkie w środku. Zresztą samo w sobie jest już pyszne.
Na scenie zapominam o...
...istnieniu czasu, o codziennej pogoni za różnymi sprawami. To jest bardzo przyjemne miejsce.
Kiedy kogoś kocham to...
... kocham... I już.
Moim autorytetem jest...
... mam wiele autorytetów. Z postawy każdej ważnej dla mnie osoby staram się brać tę cząstkę, która jest najbardziej wartościowa.
Ten wywiad trafi do rąk naszych słuchaczy z 17 filii znajdujących się na terenie całego kraju. Czy chciałbyś im coś od siebie przekazać.
Chciałbym pozdrowić wszystkich Czytelników „Anglofana” i słuchaczy Szkoły FELBERG.
Bardzo dziękuję za poświęcony nam czas i do zobaczenia we wrześniu.
 Pozostałe artykuły:

Święto Patryka

Zwycięzca Idola w klubie "Idol"

15 lat minęło...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł