Temat numeru
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Szkoła języków obcych


Nowe egzaminy językowe
Nie tylko First

Od lat w Polsce popularne są egzaminy językowe Cambridge. Szkoła FELBERG przygotowuje do nich bardzo skutecznie – już ok. 3,5 tys. naszych słuchaczy zdało PET, FCE (dobrze znany First), CAE, CPE oraz BEC. Już dawno zorientowaliśmy się także, że wielu osobom potrzebny jest egzamin z języka biznesu, dlatego od 11 lat funkcjonujemy jako aktywne centrum egzaminacyjne Londyńskiej Izby Handlowo- -Przemysłowej. Egzaminy LCCI zdało u nas już ok. 1,5 tys. osób.

Choć egzaminy Cambridge cieszą się dużą uznawalnością w świecie, nie wszystkie kraje i nie wszystkie wyższe uczelnie akceptują je bez zastrzeżeń. Wiele uczelni, także europejskich, preferuje amerykański TOEFL. Na Węgrzech najbardziej popularnymi egzaminami z języka angielskiego są egzaminy City & Guilds. Oferta Cambridge doczekała się całkiem pokaźnej konkurencji.

Od roku szkolnego 2005/06 Szkoła FELBERG również proponuje nowe egzaminy London Tests of English. Egzaminy te są organizowane przez Pearson Language Assessments. Przystąpić może do nich praktycznie każdy, gdyż egzaminy są prowadzone na wszystkich poziomach, zgodnych z coraz bardziej rozpowszechnionym Europejskim systemem opisu kształcenia językowego. Są także specjalne sprawdziany dla dzieci. Egzaminy LTE odbywają się trzy razy w roku – w grudniu, maju i czerwcu.

London Tests of English są prowadzone już od wielu lat i są akceptowane przez wiele uczelni brytyjskich. Obecny właściciel praw do egzaminów, firma Pearson, jest gwarantem ich wysokiej jakości oraz dużej uznawalności w świecie.

Egzaminy LTE są bardzo praktyczne i nastawione na komunikację. W przeciwieństwie do egzaminów Cambridge można do nich z powodzeniem przystępować bez specjalnego kursu przygotowawczego – wystarczy normalna nauka na danym poziomie. Egzaminy te są również znacznie krótsze niż Cambridge – trwają w zależności od poziomu od 1 do 3 godzin. Niższa będzie także cena tych egzaminów. Największą ich zaletą jest jednak możliwość zdawania w przyjaznych, znanych warunkach, tj. na terenie Szkoły FELBERG, a nawet w siedzibie klienta. FELBERG jest bowiem oficjalnym centrum egzaminacyjnym Pearson Language Assessments, zarejestrowanym pod tymczasowym numerem 85859. Na najbliższe egzaminy zapraszamy już w grudniu 2006 roku. Szczegółowe informacje będą dostępne w sekretariatach Szkoły FELBERG.

Dariusz Kętla
Autor jest dyrektorem
ds. dydaktyczno-programowych
szkoły FELBERG

 

 Pozostałe artykuły:

Sprawdź swój angielski

Londyn mnie oczarował

Narzędzie nie do zastąpienia

Kapitał ludzki - kapitał możliwości

Kilka słów o nas

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł