Temat numeru
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Szkoła języków obcych


Trzecia edycja konkursu
Karaoke po angielsku

Pod koniec maja w lubelskim Klubie „Kino” odbyła się już trzecia edycja konkursu „Karaoke po angielsku” organizowanego przez tutejszy oddział Szkoły FELBERG.

Konkurs rozpoczęła grupa Peter’s Band, czyli trzy słuchaczki z „Grupy Piotra”, które uczęszczają na zajęcia języka angielskiego w sobotę i realizują program na poziomie B1. Peter’s Band zaprezentował wraz z inscenizacją utwór The Wall formacji Pink Floyd i został za tę interpretację wyróżniony nagrodami książkowymi z serii „Felberg English Readers”.

W imprezie brali udział słuchacze Szkoły FELBERG w Lublinie oraz ich koleżanki i koledzy z lubelskich szkół średnich, gimnazjów i wyższych uczelni. Uczestnicy konkursu zaprezentowali stare i nowe przeboje wielkich światowych wykonawców, takich jak: Sting, ABBA, Louis Armstrong, Eric Clapton czy The Doors, a także Britney Spears i Christina Aquilera.

Edyta Cabań, laureatka nagrody głównej.
Na widowni swoich faworytów brawami, a czasem także śpiewem wspierali koleżanki i koledzy z grup, rodzice i kadra lektorska Szkoły FELBERG. Główną nagrodę w konkursie – darmowy trymestr na kursie języka angielskiego w lubelskim oddziale Szkoły FELBERG – zdobyła Edyta Cabań, która serca publiczności i sędziów podbiła utworem We are the Word USA for Africa. Zwyciężczyni konkursu ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w klasie gitary, a na co dzień uczy się w V LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

Drugie miejsce w konkursie zajęła 10-letnia Wiola Madej z grupy prowadzonej przez Annę Goś. Laureatka otrzymała zniżkę na kurs języka angielskiego w naszej Szkole w trymestrze jesiennym oraz słownik Dictionary of Language and Culture ufundowany przez wydawnictwo Longman. Wiola zaśpiewała piosenkę Sunny grupy Boney M.

Z kolei utwór pod tytułem Don’t speak grupy No Doubt zaprezentowała koleżanka Wioli (również z grupy Anny Goś), Oktawia Banach. Za jego wykonanie zdobyła trzecie miejsce w konkursie i nagrodę w postaci zniżki na kurs języka angielskiego oraz słownik Longman Dictionary of Contemporary English.

Podczas konkursu na swoich faworytów głosowała również publiczność, która aby oddać głos na swojego kandydata, musiała wziąć udział w kwizie przygotowanym przez organizatorów imprezy i odpowiedzieć na trzy następujące pytania:
 • W którym roku została założona Szkoła FELBERG w Lublinie?
 • Jaki tytuł nosi czasopismo wydawane przez Grupę FELBERG?
 • Jak nazywa się lektor prowadzący Twoją grupę?
  Bezbłędnych odpowiedzi udzieliła Patrycja Zgorzałek z grupy Natalii Fedan, za co została nagrodzona słownikiem Oxford Wordpower.

  Zdobywczyniami nagród publiczności zostały Agata Cholewa, która wykonała utwór Money, Money, Money grupy ABBA, oraz Dorota Filipek, Iwona Sochacka i Joanna Smarz, wchodzące w skład wspomnianej wyżej grupy Peter’s Band. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Marcel Wartacz i Adrianna Kępińska z grupy Ewy Maliszewskiej, Małgorzata Winiarczyk i Weronika Jarska przygotowujące się pod kierunkiem Piotra Fliegera do egzaminu FCE oraz Patrycja Basiura z grupy Moniki Sujki.

  Atrakcją wieczoru był recital reaktywowanej grupy ABBA, w którą wcieliły się lektorki Monika Sujka, Natalia Fedan i Katarzyna Kęska. W strojach z lat 70. zaśpiewały one takie przeboje jak Dancing Quinn i Money, Money, Money.

  Barbara Woźniak
  dyrektor oddziału Szkoły FELBERG w Lublinie
   

 •  Pozostałe artykuły:

  Sprawdź swój angielski

  Londyn mnie oczarował

  Narzędzie nie do zastąpienia

  Kapitał ludzki - kapitał możliwości

  Kilka słów o nas

  więcej...  Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł