Temat numeru
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Szkoła języków obcych


Małe formy teatralne
Gliwice pozazdrościły Katowicom

W dziesięcioletniej tradycji katowickiego oddziału Szkoły FELBERG mieszczącego się przy ul. Zielonej „Małe Formy Teatralne” są nieodzowną częścią zakończenia kolejnego roku nauki. W tym roku szkolnym 12 czerwca nasi słuchacze zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie po raz pierwszy w historii istnienia oddziału Szkoły w Gliwicach w Atrium ZSO nr 13. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Czternaście przedstawień przygotowanych pod opieką trzech lektorek specjalizujących się w nauce grup dziecięcych i młodzieżowych było oklaskiwanych przez gości wypełniających całą salę. Trema i stres, towarzyszące próbom przed „wielkim dniem”, okazały się zupełnie niepotrzebne. Mobilizacja i chęć zaprezentowania swoich umiejętności przed licznie zgromadzonymi rodzinami i przyjaciółmi miały bowiem ogromny wpływ na świetny efekt końcowy.

Przedstawienie Złotowłosa i trzy misie w wykonaniu słuchaczy z grupy Ewy Maciejowskiej.
Adaptacja bajki Złotowłosa i trzy misie, scenki rodzajowe Na lotnisku i W restauracji oraz skecze Ticket Inspector czy Mr. Universe – to tylko niektóre z wybranych przedstawień, dzięki którym nasi słuchacze podbili serca zgromadzonej publiczności. Wspaniałe stroje i dekoracje oraz doskonała autorska interpretacja wcześniej wyuczonych ról to zasługa zarówno słuchaczy, jak i ich lektorów.

Małe Formy Tea tralne pokazały wszystkim naszym gościom, że nauka języka obcego to nie tylko praca z książką wypełnioną po brzegi nowym słownictwem i regułami gramatycznymi, lecz również zabawa, której ogromnym atutem jest wykorzystanie nabytych umiejętności językowych. Biorąc udział w takim przedsięwzięciu, można bowiem pochwalić się zarówno językowymi osiągnięciami, jak i talentami aktorskimi. Ponadto Małe Formy Teatralne są również okazją do tego, by się przekonać, że adrenalina i emocje towarzyszące publicznym występom mogą mieć pozytywny efekt.

Każdego, kto chcia łby na własne oczy zobaczyć, jak wielka energia emanuje z tych młodych ludzi, oraz podziwiać ich zapał do zaprezentowania, że nauka języka angielskiego nie zawsze jest „książkowa”, zapraszamy w przyszłym roku w czerwcu do Gliwic. Come, See and Have Good Fun – motto tegorocznych prezentacji – bez wątpienia będzie także towarzyszyć następnej edycji Małych Form Teatralnych.

Aleksandra Stolarska
konsultant metodyczny oddziału Szkoły FELBERG
w Gliwicach i Katowicach

 

 Pozostałe artykuły:

Sprawdź swój angielski

Londyn mnie oczarował

Narzędzie nie do zastąpienia

Kapitał ludzki - kapitał możliwości

Kilka słów o nas

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł