Temat numeru
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Szkoła języków obcych


Konkurs międzygimnazjalny
Sprawdź swój angielski

To już szósta edycja Międzygimnazjalnego Konkursu „Sprawdź Swój Angielski” organizowanego w Częstochowie. Pomysł zrodził się w 2002 r., kiedy uczniowie z Gimnazjum nr 7 zapragnęli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego nie tylko na klasówkach. Wtedy to nauczycielki Maria Nowicka i Katarzyna Sobieraj obiecały zorganizować dla nich konkurs. Wkrótce konkurs ten stał się wydarzeniem międzygimnazjalnym. Do uczestnictwa w nim zostały zaproszone wszystkie częstochowskie gimnazja.

Patronat naukowy i w znacznym stopniu sponsoring nad anglojęzycznymi zmaganiami młodzieży gimnazjalnej objęła Szkoła FELBERG. W odpowiedzi na zaproszenia otrzymaliśmy zgłoszenia 83 uczniów z 17 gimnazjów. Liczba chętnych była zaskakująco duża i w każdym następnym roku szkolnym utrzymywała się na podobnym poziomie. Motywacją dla uczniów jest chęć sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz pragnienie zdobycia atrakcyjnych nagród, takich jak kurs języka angielskiego w Szkole FELBERG, programy multimedialne, książki, słowniki. Każdy uczeń, który przechodzi do drugiego etapu konkursu, uzyskując przynajmniej 80 procent poprawnych odpowiedzi, otrzymuje nagrodę rzeczową.

Forma konkursu stała się już tradycją. W pierwszym etapie jest to test leksykalno- -gramatyczny, w drugim – test sprawdzający cztery umiejętności językowe (włącznie z mówieniem). Komisja konkursu składa się z organizatorów i nauczycieli z gimnazjów, które wyraziły chęć uczestnictwa w tych zmaganiach językowych. Prace uczniów w każdym etapie są kodowane, co wyklucza zarzuty faworyzowania uczestników.

Od roku szkolnego 2007/2008 w Częstochowie organizowany jest konkurs przedmiotowy z języka angielskiego przez Kuratorium Oświaty. Mimo to Międzygimnazjalny Konkurs „Sprawdź Swój Angielski” nadal ma wielu zwolenników. Gimnazja, które przez pięć poprzednich lat pozytywnie odpowiadały na nasze zaproszenia, wzięły udział również w jego szóstej edycji. Oczekujemy na drugi etap konkursu i na wyłonienie jego zwycięzców.

Katarzyna Sobieraj

 

 Pozostałe artykuły:

Londyn mnie oczarował

Narzędzie nie do zastąpienia

Kapitał ludzki - kapitał możliwości

Kilka słów o nas

To się czyta

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł