Temat numeru
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Szkoła języków obcych


15 lat filii FELBERG w Łodzi
Konkurs jubileuszowy

Filia FELBERG w Łodzi istnieje już piętnasty rok i właśnie z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs jubileuszowy. Do udziału zaprosiliśmy wszystkich uczniów łódzkich gimnazjów i liceów. Pierwszy etap konkursu, który odbył się w grudniu 2003 r., był konkurencją międzyszkolną. Uczniowie zostali poproszeni o wymyślenie angielskiego hasła reklamowego zawierającego nazwę Szkoły FELBERG. Otrzymaliśmy około stu zgłoszeń, spośród których wybraliśmy najciekawsze. Były to m.in.: If you wanna be somebody, if you wanna go somewhere, you’d better choose Felberg and find your own way!; If you can’t speak English kid, Felberg school is what you need!; Come to Felberg school if you want your English to be cool!; Wherever you are, whatever you do, Felberg school is just for you!; It is English you want to know, Felberg helps you achieve your goal!.

Autorzy najlepszych propozycji wzięli udział w drugim etapie konkursu, który odbył się w lutym 2004 r. Uczestnicy musieli rozwiązać test sprawdzający wiedzę językową, znajomość podstawowych zagadnień z zakresu kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych oraz zasób posiadanych informacji na temat firmy FELBERG. Do tej części konkursu wytypowaliśmy ok. 60 osób. Każda z nich otrzymała od nas upominki oraz kupony promocyjne na darmowe lekcje przy zapisie na kurs języka angielskiego w naszej szkole.

Trzeci etap konkursu, do którego dostało się 25 uczniów, odbył się w kwietniu 2004 r. i miał formę ustną. Po tej części mogliśmy zadecydować, którzy uczestnicy zostaną laureatami.

Pierwsze miejsce w konkursie z nagrodą w postaci darmowego rocznego kursu w Szkole FELBERG zajęła Maria Nowak z I LO w Łodzi. Drugie miejsce i dwa darmowe trymestry nauki w naszej szkole przypadły Karolinie Zarzyckiej z Gimnazjum nr 42 w Łodzi. Trzecie miejsce z jednym nieodpłatnym trymestrem kursu języka angielskiego wygrał Miłosław Wojtunik z XIII LO w Łodzi.

Przyznaliśmy również dziesięć wyróżnień z nagrodami upominkami, które otrzymali: Urszula Gawryszczak (XLIV LO), Karolina Kulawczyk (XIII LO), Katarzyna Karwacka (XIII LO), Przemysław Rożniakowski (XIII LO), Krzysztof Urbański (XXIII LO), Dobrochna Warwas (XLIV LO), Patryk Sobczak (XXIII LO), Tomasz Warczak (XXIII LO), Estera Bednarek (ZSP nr 2) i Krzysztof Machnicki (XIII LO).

W trakcie trwania konkursu zapytaliśmy uczniów o to, czy biorąc w nim udział mieli szansę lepiej zapoznać się ze Szkołą FELBERG. Otrzymaliśmy m.in. następujące odpowiedzi:
Edyta Chojnacka: – Poznałam jej historię, a przy okazji nabrałam jeszcze większej chęci do nauki języka angielskiego.
Marek Breur: – Dowiedziałem się, że ta szkoła ma już długą tradycję i jest jedną z najlepszych placówek, w której można nauczyć się języka angielskiego.
Tomasz Warczak: – Ma dobre wyposażenie, sympatycznych lektorów i niezłą lokalizację.

W przeprowadzeniu konkursu bardzo pomogli nam nauczyciele języka angielskiego z gimnazjów i liceów w Łodzi. Na naszą prośbę informowali o nim swoich uczniów. Wszystkim szkołom, których reprezentanci zostali laureatami naszego konkursu, wręczyliśmy dyplomy gratulacyjne.

Myślimy, że pedagodzy łódzkich szkół średnich mogą być dumni ze swoich podopiecznych. Uczniowie wykazali się bowiem nie tylko wysokim poziomem znajomości języka angielskiego, lecz także dużą wiedzą o krajach anglojęzycznych oraz ogromną kreatywnością. Gratulacje!

Iwona Załęcka
oddział Szkoły FELBERG w Łodzi
 

 Pozostałe artykuły:

Sprawdź swój angielski

Londyn mnie oczarował

Narzędzie nie do zastąpienia

Kapitał ludzki - kapitał możliwości

Kilka słów o nas

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł