Temat numeru
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Szkoła języków obcych


Małe formy teatralne w Katowicach
Rotkäppchen i Monty Python

Pod koniec maja w Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Giszowiec w Katowicach uczący się tam młodzi słuchacze Szkoły FELBERG zorganizowali dwa krótkie przedstawienia dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych. Dzieci młodsze, które dopiero zaczynają wtajemniczać się w arkana języka angielskiego, barwnie przebrane za zwierzęta opisywały ich najważniejsze cechy oraz wygląd. Dzieci starsze natomiast wystawiły kilkunastominutowy fragment Kopciuszka. Obydwa przedstawienia stały na wysokim poziomie, czego dowodem były oklaski licznie zgromadzonych rodziców, dziadków, nauczycieli i młodych widzów.

Z kolei w połowie czerwca w siedzibie filii FELBERG w Katowicach odbył się „Przegląd Małych Form Teatralnych”. Przegląd ten ma już swoją długą, bo prawie 11-letnią tradycję. Każdego roku w czerwcu nasi słuchacze ze Szkoły Podstawowej nr 67 w Ligocie – zarówno dzieci, jak i młodzież – przygotowują wraz z lektorami kilkunastominutowe przedstawienia teatralne.

W tegorocznym przeglądzie zdecydowano się na nieco lżejszy repertuar. Mogliśmy więc obejrzeć klasykę baśni i bajki (Kopciuszek, Czerwony Kapturek, epizod z Baśni tysiąca i jednej nocy) oraz krótkie scenki rodzajowe, wzorowane na skeczach Monty Pythona. Wszystkie występy stały na wysokim poziomie zarówno pod względem przygotowania aktorów, jak i dekoracji.

W przeglądzie udział wzięła większość słuchaczy ze wszystkich 12 grup uczących się w szkole nr 67. Nad całością czuwała posiadająca największe doświadczenie w organizowaniu spektakli Jolanta Dybała oraz pozostałe lektorki: Beata Smolarz, Katarzyna Kruk i Dorota Ozga.

Nowością było przedstawienie o Czerwonym Kapturku (Rotkäppchen) odegrane w języku niemieckim. Wysoki poziom językowy był bardzo miłym zaskoczeniem, tym bardziej, że spektakl został przygotowany przez słuchaczy uczących się tylko rok.

Dotychczas „Przegląd Małych Form Teatralnych” przyciągał rodziny oraz przyjaciół osób występujących i nie inaczej było w tym roku. Wielu młodych aktorów i aktorek już na kilka tygodni przed przedstawieniem znało na pamięć swoje kwestie, a ich rodzice i dziadkowie chętnie włączyli się do tworzenia dekoracji i kostiumów.

Artystyczne prezentacje są doskonałą formą połączenia owoców całorocznej nauki ze świetną zabawą. Sprawiają również, że młodzi ludzie pokonują tremę i bez zażenowania występują publicznie, co z pewnością będzie cennym doświadczeniem w dorosłym życiu.
 Pozostałe artykuły:

Sprawdź swój angielski

Londyn mnie oczarował

Narzędzie nie do zastąpienia

Kapitał ludzki - kapitał możliwości

Kilka słów o nas

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł