Temat numeru
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Szkoła języków obcych


Konwersacje pod Wawelem
Pod czujnym okiem native speakera

Nauka języków obcych to skomplikowany proces, na który składa się wiele czynników. Do osiągnięcia sukcesu w nauczaniu nie wystarczy sama determinacja i chęć przyswajania nowych słówek, zwrotów itp. Nie wolno zapominać o „szlifowaniu” języka.

Krakowska filia Szkoły FELBERG proponuje swoim słuchaczom, którzy od lat uczą się w niej, bezpłatne zajęcia dodatkowe pod nazwą „Conversation Club”. W istocie rzeczy jest to czas, w którym nasi słuchacze mają możliwość konfrontacji swoich umiejętności językowych pod wodzą native speakera.

Zajęcia tego klubu zainicjowane zostały w zeszłym roku. Nasi słuchacze przynajmniej raz w miesiącu spotykają się w przeuroczej kawiarence – a zarazem księgarni anglojęzycznej – w centrum Krakowa (nieopodal Wawelu), aby na dwie godziny przenieść się myślami do krajów mówiących językiem Szekspira. Zapach świeżo parzonej kawy wspaniale wpływa na atmosferę ożywionych rozmów między naszymi słuchaczami. Nad dyskutantami dyskretnie czuwa native speaker, który w odpowiednim momencie służy pomocą, podpowiadając brakujące słówka, poprawiając niefortunne zwroty itp. Słuchacze skwapliwie korzystają z każdej formy pomocy, jednocześnie przełamując kolejne bariery wynikające z niedostatecznego doświadczenia w swobodnej konwersacji po angielsku.

Słuchacze Szkoły FELBERG wychodzą z zajęć przekonani, że mówić po angielsku to żaden problem, a zarazem wzbogaceni o informację o własnych niedociągnięciach językowych.

Grzegorz Świerczyński

 

 Pozostałe artykuły:

Sprawdź swój angielski

Londyn mnie oczarował

Narzędzie nie do zastąpienia

Kapitał ludzki - kapitał możliwości

Kilka słów o nas

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł