Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Temat numeru


Szkoły językowe za granicą, cz. II
Astur

Firma Astur od ponad 17 lat organizuje kursy języka niemieckiego dla ludzi w różnym wieku – dla dzieci od 11. roku życia, dla młodzieży i dla dorosłych. Jest członkiem ważnych i uznanych organizacji: FIYTO (Federation of International Youth Travel Organisations), GWEA (Global Work Experience Association), IAPA (International Au Pair Association), gwarantujących wysoki poziom oferowanych usług edukacyjnych i turystycznych.

Proponowane przez Astur programy to:
- wakacyjne kursy dla dzieci i młodzieży, organizowane na zasadzie kolonii i obozów młodzieżowych,
- kurs języka niemieckiego dla dorosłych, prowadzony w międzynarodowej szkole językowej,
- indywidualna nauka języka w domu nauczyciela,
- pobyt w rodzinie niemieckiej,
- pobyt młodzieży w szkole niemieckiej,
- wycieczki klasowe z pobytem u rodzin niemieckich,
- praca w charakterze opiekunki do dzieci (au pair).

Kursy dla dzieci i młodzieży
W okresie wakacji organizowane są kolonie i obozy językowe w różnych grupach wiekowych i różnych miastach: - w Berlinie dwa ośrodki, jeden dla uczestników w wieku 12-16 lat, drugi dla uczestników w wieku 16-26 lat, - w Augsburgu dla uczestników w wieku 13--17 lat, - w Monachium dla uczestników w wieku 11-14 lat. Wymagana jest elementarna znajomość języka niemieckiego (przynajmniej rok nauki w Polsce). W programie codzienny kurs niemieckiego (20 lekcji tygodniowo), zwiedzanie okolicy, do wyboru zajęcia rekreacyjne i sportowe. Zakwaterowanie w hostelu lub u rodzin niemieckich. Dzieci i młodzież przebywają w środowisku rówieśników z różnych krajów. Pobyty te charakteryzują się bardzo dobrą opieką ze strony szkoły. Dba ona również o to, by nie było na obozie przewagi uczestników z jednego kraju, oraz o to, by nie mieszkali ze sobą w jednym pokoju. Ceny pobytu różnią się w zależności od wybranego miejsca. Dwutygodniowy kurs kosztuje od 780 euro.

Niemiecki dla dorosłych w Augsburgu
Program, do którego można przystąpić w dowolnym czasie w ciągu całego roku, z wyjątkiem okresu świąt Bożego Narodzenia. Mogą w nim brać udział osoby w ogóle nie znające języka niemieckiego (dla nich rozpoczęcie w wyznaczone dni). Do wyboru są kursy ogólne oraz kończące się egzaminem (potrzebnym do podjęcia studiów w Niemczech), od 2-tygodniowych do nawet rocznych pobytów. Tygodniowy kurs z zakwaterowaniem u rodziny z wyżywieniem kosztuje ok. 360 euro.Niemiecki w rodzinie nauczyciela
Program adresowany do każdego, kto ukończył 14. rok życia, jest propozycją i gwarancją szybkiej nauki języka. Uczestnik mieszka i pobiera indywidualne lekcje w domu nauczyciela języka niemieckiego. Nauczyciel dostosowuje naukę ściśle do potrzeb uczestnika. Lokalizacja do wyboru: w rejonie Frankfurtu, Berlina, Monachium, Augsburga, Hanoweru, Freiburga i Lubeki. Koszt tygodniowego kursu z zakwaterowaniem i wyżywieniem od 512 euro.Zanurzenie w języku i kulturze (Immersion)
Do wyboru są dwa programy. Pierwszy to pobyt u rodziny niemieckiej bez kursu języka. W domu zawsze przebywa przynajmniej jeden z członkow rodziny chętny do rozmowy. Jest to program dla uczestników od 15. roku życia, pragnących praktycznie zapoznać się z kulturą i niemieckim stylem życia. Uczestnik czuje się jak członek rodziny. Największe korzyści odnoszą z tego programu ci, którzy uczą się niemieckiego przynajmniej od 3 lat. Koszt tygodniowego pobytu od 325 euro.

Drugi program to schulimmersion (wtopienie się w życie szkolne młodzieży niemieckiej), przeznaczony dla uczestników w wieku 14-17 lat. Uczestnik oprócz zakwaterowania w rodzinie niemieckiej uczęszcza do szkoły. Program trwa od 1 do 3 tygodni. Wymagana jest znajomość niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym (4 lata wcześniejszej nauki). Koszt tygodniowego pobytu od 340 euro.

Rok szkolny w Niemczech
Program dla uczestników w wieku 14-17 lat. Pobyt przez 3, 6 lub 10 miesięcy w niemieckiej szkole, w klasie z uczniami niemieckimi, zakwaterowaniem u rodziny niemieckiej. Wymagana jest dobra znajomość języka niemieckiego oraz dobre oceny na świadectwie, szczególnie z niemieckiego. Obowiązują określone dni rozpoczęcia (w sierpniu, wrześniu i styczniu). Program dostępny jest w Berlinie, Hanowerze i Ulm. Koszt 3-miesięcznego pobytu to 1950 euro, 10-miesięcznego – 5425 euro.

Wycieczki klasowe
Oferta dla zorganizowanych grup szkolnych w wieku 11-17 lat na zwiedzanie różnych rejonów Niemiec. Uczestnicy zakwaterowani są u rodzin niemieckich lub w hostelach. Pobyt od 2 do 6 dni. Transport grupa zapewnia sobie we własnym zakresie. Może to być również oferta z nauką języka niemieckiego, ale przy pobycie minimum 1 tydzień.

Au pair
Okazja przede wszystkim dla kobiet w wieku 18-24 lata na pobyt i integrację z rodziną niemiecką, poznanie jej stylu życia w zamian za opiekę nad dzieckiem lub prace domowe. Dodatkowym atutem jest możliwość uczęszczania na kurs języka niemieckiego oraz kieszonkowe od rodziny w wysokości 205 euro miesięcznie. Wymagana jest dobra znajomość niemieckiego (poziom średnio zaawansowany) i gotowość wyjazdu na okres 6-12 miesięcy (latem również na 3 miesiące). Koszt programu ok. 550 zł.

Z firmą ASTUR współpracujemy od 2000 r. Uczestnicy, którzy korzystali z tej oferty, są zadowoleni ze standardu usług, wartościowego merytorycznie programu nauczania, ciekawych zajęć pozalekcyjnych. O zadowoleniu klientów świadczy fakt, że niektórzy korzystają z oferty po kilka razy.

Elżbieta Soudani
kierownik Biura Turystyki FELBERG
 

 Pozostałe artykuły:

Powiedzieli nam

Znajomy z kursu

Kadra lektorska pracująca z dorosłymi

Edukacja językowa osób dorosłych

Już na zawsze z nami

więcej...Szczegółowa oferta Biura Turystyki FELBERG dostępna jest we wszystkich filiach szkoły oraz w internecie pod adresem: www.felberg.pl
Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł