Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Temat numeru


Powiedzieli nam

Hanna Błasiak i Rafał Radwański, słuchacze oddziału Szkoły FELBERG w Bydgoszczy, dzielą się z nami swoimi odczuciami i obserwacjami na temat udziału w kursie języka angielskiego.

Hanna Błasiak

Do nauki języka angielskiego wróciłam po prawie 30-letniej przerwie. Wcześniej uczyłam się tego języka w szkole i na studiach. Jednak dopiero teraz i to ze względu na planowane wyjazdy zagraniczne – mąż jest Anglikiem i moja najbliższa rodzina przebywa za granicą – chciałabym swoją wiedzę odświeżyć i uporządkować. Obecnie najbardziej zależy mi na tym, aby jak najszybciej umieć porozumieć się w najprostszych sytuacjach życiowych i swobodnie rozmawiać z rodziną. Jestem bardzo zadowolona z zajęć i osoby, która je prowadzi – potrafi ona stworzyć miłą atmosferę i jednocześnie mobilizować do nauki.

Rafał Radwański

Silnym impulsem do udziału w kursie językowym jest dla mnie praca w dużej zagranicznej firmie korporacyjnej, w której muszę się porozumiewać po angielsku. Na użytek kontaktów zawodowych chciałbym wzbogacić swoje umiejętności językowe, głównie związane z kwestiami gramatycznymi. Uważam, że zawsze warto dążyć do jeszcze większego zaawansowania językowego. Bardzo motywujące jest dla mnie uzyskanie certyfikatu FCE, podnoszącego moje kwalifikacje zawodowe. Na pewno będzie to mój dodatkowy atut w firmie. Nie ukrywam, że uzyskanie certyfikatu jest dla mnie także przepustką do dalszego kształcenia się. Jego zdobycie ułatwi mi podjęcie studiów podyplomowych. Po ukończeniu kursu chciałbym mieć świadomość, że nie popełniam wielu błędów gramatycznych oraz że w różnych sytuacjach potrafię stosować odpowiednie formy językowe.

 Pozostałe artykuły:

Znajomy z kursu

Kadra lektorska pracująca z dorosłymi

Edukacja językowa osób dorosłych

Już na zawsze z nami

Cios, moc i puls

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł