Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Temat numeru


Baby Babel, czyli Oskary Szkoły FELBERG

Jak każde dobrze zarządzane przedsiębiorstwo, Szkoła FELBERG analizuje dane o sukcesach swoich oddziałów – o liczbie słuchaczy, wyniku finansowym, zdawalności egzaminów, zadowoleniu klientów. Na podstawie tych kryteriów wyznacza najlepsze oddziały i osoby nimi zarządzające. Ostatnio ogłoszenie tej informacji uzyskało nową oprawę. Oddziały i osoby wstępnie wyselekcjonowane jako te, które w poprzednim roku wypadły najlepiej, zostały nominowane do publicznego wyróżnienia. Myśleliśmy o symbolicznej, ale prestiżowej nagrodzie, która ma być przyznawana co roku, podobnie jak amerykańskie nagrody filmowe.

Długo zastanawialiśmy się, jak nazwać to wyróżnienie. Pomysł przyszedł w chwili, kiedy pełną parą toczyły się przygotowania do naszej dorocznej konferencji, podczas której mieliśmy ogłosić zwycięzców. Spotkanie odbywało się tuż przed Wielkanocą, kiedy cukiernie zapełniły się świątecznymi wypiekami. Wysokie, dorodne baby drożdżowe przypominały kształtem biblijną wieżę Babel, gdzie ludziom pomieszały się języki. Dzięki temu nasza firma ma dziś klientów – zarabiamy na siebie, zwalczając skutki tego wydarzenia, czyli nieznajomość języków obcych.

W warszawskiej cukierni z tradycjami (Wróbel) zamówiliśmy trzy takie baby Babel. Ogromne pudło wzbudzało zaciekawienie uczestników konferencji w Chyliczkach. W sobotę 31 marca podaliśmy osiągnięcia poszczególnych oddziałów. W ramach podsumowania prezentacji na ekranie pojawiła się reprodukcja obrazu „Wieża Babel” Pietera Bruegla. Po uroczystych fanfarach przedstawiliśmy kandydatów do nagrody w trzech kategoriach – najlepszy konsultant metodyczny, najlepszy dyrektor oddziału i najlepszy oddział roku 2006. Wśród kandydatów na najlepszego konsultanta znalazły się: Elżbieta Klińska (Gdańsk/Gdynia), Dorota Mazurek (Lublin), Aleksandra Stolarska (Katowice/ Gliwice), Anna Wierzbicka (Kraków). Jako najlepszych dyrektorów mianowaliśmy Danutę Chruścik-Próchniewicz (Katowice/ Gliwice), Marzenę Hudek (Poznań) i Grzegorza Świerczyńskiego (Kraków).

Uczestnikom spotkania z wrażenia zaparło dech w piersiach. Byli zaskoczeni, bo dotąd ogłoszenie wyników oddziałów nie miało takiej oprawy. Wszyscy już wiedzieli, co za chwilę nastąpi. Gdy wniesiono nagrody – drożdżowe baby Babel, po sali przeszedł szmer podekscytowania. Najlepszym konsultantem okazała się Dorota Mazurek, najlepszym dyrektorem – Danuta Chruścik-Próchniewicz, a najlepszym oddziałem – Lublin. Były oklaski, wiwaty, przemówienia i emocje.

Nagrody smakowały wyśmienicie. Ciekawe, co będzie w przyszłym roku?

Dariusz Kętla

 

 Pozostałe artykuły:

Powiedzieli nam

Znajomy z kursu

Kadra lektorska pracująca z dorosłymi

Edukacja językowa osób dorosłych

Już na zawsze z nami

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł