Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Temat numeru


Jubileusz
Wspólnym mianownikiem jest edukacja

Firma FELBERG to nie tylko ogólnopolska sieć szkół języków obcych. W jej skład wchodzi także biuro turystyki językowej, centrum konferencyjno-szkoleniowe w podwarszawskich Chyliczkach, wydawnictwo książkowe, hurtownia książek oraz księgarnia internetowa e-felberg.pl.

Przełamać barierę językową

Osobom pragnącym doskonalić znajomość języków obcych firma FELBERG – oprócz szkoleń w kraju – proponuje zagraniczne wyjazdy językowe organizowane przez własne koncesjonowane Biuro Turystyki FELBERG. W ciągu 10-letniej historii biura na zagraniczne szkolenia wyjechało blisko 5000 osób. Z jego oferty korzystali m.in. znani politycy i osoby ze świata biznesu. W chwili obecnej klientem biura jest mistrz świata w windsurfingu.

Organizując zagraniczne wyjazdy, Biuro Turystyki FELBERG współpracuje z renomowanymi szkołami językowymi w Wielkiej Brytanii (akredytacja British Council), USA, Kanadzie, Australii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii i we Włoszech. – Najbardziej popularne pod względem wyjazdów są kraje anglojęzyczne – mówi kierownik biura turystyki Elżbieta Soudani. – Prym nadal wiedzie pod tym względem Wielka Brytania. Wyjeżdżający najczęściej wybierają Londyn. Zaraz za nim plasują się takie miasta jak Edynburg, Brighton, Bournemouth, Cambridge i Oksford. Są to miejsca, które mają wiele do zaoferowania turystom.

Biuro Turystyki FELBERG zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z indywidualnym wyjazdem do wybranej szkoły językowej. W zakres kompleksowej usługi wchodzi – oprócz rezerwacji miejsca na wybranym szkoleniu – zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia (pełnego lub częściowego), programu pozalekcyjnego, transportu (bilety autokarowe, kolejowe, promowe lub lotnicze) oraz ubezpieczenia.

Nasi klienci – mówi Elżbieta Soudani – wiedzą, że po przyjeździe do wybranego kraju na lotnisku będzie na nich czekał ktoś z kadry szkoły, do której jadą. Wyjaśniamy klientom, co robić w wypadku, gdy są kłopoty ze znalezieniem się z oczekującym przedstawicielem placówki edukacyjnej. Staramy się także uczulać naszych klientów na inne problemy, które mogą się pojawić za granicą. Informujemy na przykład, że kuchnia angielska nie jest, mówiąc eufemistycznie, zbyt wykwintna. Osoby, które są zakwaterowane u rodzin typowo angielskich, mają więc czasami powody do narzekań. Dużo lepiej jest, jeśli chodzi o wyżywienie, kiedy osoby jadące na kurs są zakwaterowane u rodzin pochodzenia hinduskiego. Trzeba bowiem wiedzieć, że angielskie szkoły językowe nie dyskryminują rodzin chcących gościć u siebie studentów. Nie istnieje podział na Anglików i inne narodowości. Wszyscy, mający brytyjskie obywatelstwo i mówiący językiem angielskim oraz spełniający podstawowe kryteria dotyczące zamieszkania i niekaralności, są zarejestrowani w bazach szkół językowych jako potencjalni gospodarze.

Klienci Biura Turystyki FELBERG mają do wyboru m.in. kursy standardowe, intensywne, konwersacyjne, egzaminacyjne oraz biznesowe, trwające od kilku dni do kilkunastu miesięcy. – Lata doświadczeń pokazały – mówi Elżbieta Soudani – że nawet tygodniowy wyjazd przynosi klientom ogromne korzyści, jeśli chodzi o znajomość języka. Pierwszą i najważniejszą sprawą jest przełamanie bariery językowej, co w obcym językowo kraju staje się absolutną koniecznością. Z naszych doświadczeń wynika, że aby dobrze opanować język obcy, wystarczy roczny kurs językowy za granicą. Polacy wyjeżdżający na zagraniczne szkolenie językowe nie powinni mieć żadnych oporów ani kompleksów. Nasi rodacy przebywający na kursach poza granicami kraju są cenieni i lubiani. Są kraje, które darzą Polaków szczególną sympatią ze względu na podobieństwa kulturowe i religię, jak na przykład Irlandia czy Malta. Co prawda jeszcze niedawno w wielu państwach dominował stereotypowy pogląd, że u nas ciągle panują komunistyczne obyczaje, jednakże obecnie Polacy są postrzegani jako ludzie wymagający, zdolni i otwarci.

Ponadto Biuro Turystyki FELBERG organizuje w okresie szkolnych ferii i wakacji kolonie i obozy w kraju oraz za granicą, podczas których nauka języka obcego połączona jest z aktywnym wypoczynkiem. Wakacyjna nauka języka nie jest zamknięta w sztywnych schematach lekcyjnych. Szczególną uwagę zwracamy na komunikację w języku obcym, proponujemy wiele ćwiczeń na mówienie i rozumienie ze słuchu. W tym celu wykorzystujemy metody interaktywne: warsztaty teatralne, konkursy plastyczno-lingwistyczne, literacko-wokalne, quizy, gry i zabawy językowe.

Oferta kolonijna jest starannie przygotowana pod względem organizacyjnym i programowym. Odpowiednio dobrana kadra dydaktyczna, wybór obiektów zakwalifikowanych przez władze oświatowe i nadzór sanitarny oraz różnorodny program zajęć językowych i rekreacyjnych sprawiają, że nasze imprezy wyróżnia niepowtarzalny charakter.

Zrozumieć potrzeby gości

Centrum Edukacji FELBERG w Chyliczkach koło Warszawy działa już piąty rok. Okres ten pozwolił wypracować solidną pozycję na rynku oraz wyspecjalizować się w organizowaniu kameralnych spotkań biznesowych, formalnych i nieformalnych spotkań firmowych, zamkniętych warsztatów, szkoleń i konferencji, posiedzeń zarządów oraz bankietów okazjonalnych dla firm i instytucji. 

Specjalizacja ta jest ściśle związana z charakterem obiektu – niepowtarzalnym klimatem polskiego dworu otoczonego pięknym ogrodem. Centrum Edukacji FELBERG oddaje do dyspozycji gości 24 miejsca noclegowe w stylowych pokojach. Taka liczba miejsc sprzyja tworzeniu „domowej” atmosfery i spełnianiu indywidualnych oczekiwań gości. Rezerwując pobyt w Centrum Edukacji FELBERG, każda firma ma gwarancję wyłączności na wszystkie pomieszczenia w naszym obiekcie – sale konferencyjną, kominkową i klubową. W pogodnie dni dla naszych gości dostępny jest również ogród.

Planując pobyty grup konferencyjnych, zawsze dokładamy wszelkich starań, by przenieść gości do „innego świata” – mówi dyrektor centrum Elżbieta Krusiewicz. – Ów inny świat tworzą stylowe wnętrza wyposażone w udogodnienia oferowane przez współczesną technikę, cisza wśród zieleni, sielski krajobraz i czyste powietrze, doskonała polska kuchnia oraz profesjonalna i serdeczna obsługa dbająca o komfort każdego z gości. Właśnie to sprawia, że czują się u nas dobrze ludzie ze świata biznesu i mediów. Wiedzą, że w Chyliczkach zawsze mogą liczyć na dyskrecję i doskonałe warunki do podejmowania ważnych decyzji.

Centrum Edukacji FELBERG organizuje również intensywne szkolenia doskonalące znajomość języków obcych. W programie tego typu szkoleń mogą się znaleźć takie elementy jak odświeżanie języka, głębokie zanurzenie w języku, warsztaty merytoryczne na bazie języka obcego, szkolenia zawodowo-językowe dla grup branżowych, konwersacje, przygotowanie tematyczne (na przykład do udziału w konferencji, negocjacjach, prezentacjach), przygotowanie do egzaminów Londyńskiej Izby Handlu i Przemysłu (LCCI). Szkolenia takie mogą się odbywać w dowolnym czasie – w dni powszednie i w weekendy. Wszystkie programy mają charakter autorski i uwzględniają indywidualne potrzeby i możliwości klienta. Do programu zajęć językowych może być włączony program odnowy biologicznej i rekreacji (wizyty w tężniach solankowych i w jaskini solno-jodowej, możliwość korzystania z kortów tenisowych) oraz animacji kulturalnych (wizyty w teatrze, zwiedzanie itp.). Program animacyjny może zostać skorelowany z programem kształcenia językowego i wówczas uczestniczy w nim lektor.

Uczyć i bawić zarazem

Wydawnictwo FELBERG powstało w 1999 roku w wyniku połączenia z firmą Gebethner & Ska, która od 1990 roku kontynuowała tradycje rodzinne jednej z najstarszych oficyn wydawniczych w Polsce. Oficyna specjalizuje się w publikowaniu oryginalnie opracowanych książkowych pomocy do nauki języka angielskiego. Osoby uczące się angielskiego bądź doskonalące jego znajomość mogą wybierać spośród kilkudziesięciu pozycji, które ukazały się w różnych seriach wydawniczych.

Opracowania literatury z angielska zwane „readersami” od lat cieszą się dużym powodzeniem. Są one nieocenioną pomocą każdego dobrego nauczyciela, który dzięki nim może przekonać uczniów, że język obcy służy do innych celów niż wykonywanie ćwiczeń i pisanie klasówek. Wśród wydanych przez nas książeczek z serii „Felberg English Readers” czytelnik znajdzie klasyczne opowiadania detektywistyczne, przy godowe opowieści rodem z Dzikiego Zachodu, adaptacje popularnych filmów polskich, których z oczywistych powodów nie ma w katalogach wydawnictw zagranicznych, na przykład Kiler, The Kiler Duo, Va Banque i Va Banque II. Riposte. Na młodzieżowego czytelnika czekają w naszej ofercie bogato ilustrowane kolorowymi zdjęciami anglojęzyczne biografie gwiazd światowego kina i estrady. W publikacjach z serii „FELBERG Real Life Stories” możemy przeczytać m.in. o prywatnym i zawodowym życiu Toma Cruise’a, Mela Gibsona, Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Ricky’ego Martina, Julii Roberts, Britney Spears, Stinga, Bruce’a Willisa.

Oferta readersów publikowanych przez Wydawnictwo FELBERG jest szczególna. Wszystkie teksty są bowiem opracowane pod kątem czytelnika polskiego, mającego zwykle właśnie takie, a nie inne problemy językowe. Zarówno tekst, jak i ćwiczenia są więc przystosowane do specyficznych potrzeb i nawyków. Dołączony słowniczek nie zniechęca zawiłymi wyjaśnieniami prostych dla Polaka wyrazów ani nie pomija tych, które akurat Polakom sprawiają trudności.

Wydawnictwo FELBERG opublikowało również wiele znaczących pozycji z dziedziny szeroko rozumianej ekonomii, m.in. takich jak: Public relations w praktyce (Fraser P. Seitel), Marketing (Philip Kotler), Reklama (J. Thomas Russell i W. Ronald Lane), Marketing w Sieci (Simon Collin), Euro. Wspólna waluta, Lobbing i jego sekrety (Michel Clamen). Wydaliśmy ponadto pojedyncze tytuły z innych dziedzin, takich jak poprawność językowa (Formy i normy), varsaviana (Halina Cieszkowska i Krystyna Kreyser: Wizytówki Warszawy), biografie muzyczne (Yehudi Menuhin: Niedokończona podróż, Franz Endler: Karajan, Anton Neumayr: Muzyka i cierpienie). Od 2003 roku wydajemy także pismo periodyczne Grupy FELBERG pt. „Anglofan”.

Sprzedażą książek własnych zajmuje się Hurtownia Książek FELBERG. Prowadzi ona również dystrybucję nowoczesnych podręczników do nauki języków obcych takich wydawnictw jak: Oxford University Press, Pearson- -Longman, Macmillan, Cambridge University Press, Max Hueber Verlag i Express Publishing. Ponadto rokrocznie organizuje kiermasze książek do nauki języków obcych w centrach handlowych w największych miastach w Polsce.

Księgarnia internetowa e-felberg.pl specjalizuje się w sprzedaży publikacji do nauki języków obcych oraz książek z dziedziny ekonomii publikowanych przez Wydawnictwo FELBERG. W dziale językowym księgarni znajdziemy m.in. podręczniki kursowe, podręczniki dla szkół, książki do nauki gramatyki i słownictwa, słowniki jedno- i dwujęzyczne, rozmówki turystyczne oraz multimedia i materiały audio-wideo.

Dzięki sprzedaży przez internet możemy zredukować nasze koszty, a tym samym sprzedawać książki taniej. Dlatego na wszystkie książki udzielamy do 10 procent rabatu – mówi dyrektor Hurtowni Książek Paweł Felberg. – Przesyłki o wartości powyżej 120 złotych dostarczamy bezpłatnie. 

Adam Wolański

 

 Pozostałe artykuły:

Powiedzieli nam

Znajomy z kursu

Kadra lektorska pracująca z dorosłymi

Edukacja językowa osób dorosłych

Już na zawsze z nami

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł