Szkoła języków obcych
Wydarzenia
Turystyka językowa
Publikacje
Opinie
Porady
Oblicza języka
Warsztat filologa
Ludzie i języki
Enjoy & Learn
Rozmaitości

 

 

O firmie

Nauka języków obcych

Turystyka językowa

Centrum konferencyjne

Księgarnia językowa

Wydawnictwo
 
 

 
Temat numeru


Jubileusz
Prawdziwe oblicze szkoły to MY

Dobra szkoła to przede wszystkim dobrzy nauczyciele. Co komu po nowoczesnym wyposażeniu, doskonałych warunkach, dyplomach i rankingach, jeżeli nie uczy go świetny lektor? W Szkole FELBERG takich właśnie specjalistów można znaleźć. Przedstawiamy sylwetki kilku nauczycieli, którzy pracują u nas od wielu lat. Są oni lubiani przez słuchaczy i sprawiają, że nasza szkoła ma dobrą markę. Nazwiska podajemy według alfabetycznej kolejności oddziałów.

DOROTA ŻAMOJDA (Białystok)

Współpracuje ze Szkołą FELBERG od lat. Kipiąca pomysłami, zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć, otwarta na nowe wyzwania. Specjalistka od war - mupów i ćwiczeń śródlekcyjnych, oczywiście językowych. Pracowała zarówno z grupami słuchaczy dorosłych, jak i nastolatków, proponując jednym i drugim równie ciekawe i błyskotliwie przeprowadzone zajęcia. Niedawno swój warsztat metodyczny poszerzyła o słownictwo z zakresu biznesu i zajmuje się nauczaniem słuchaczy w firmach. Udział w zajęciach pani Doroty to czysta przyjemność!

SŁAWOMIR WANDYCZ (Bydgoszcz/Toruń)

Pracuje w naszej szkole od 1998 roku. Uczy angielskiego na wszystkich poziomach w grupach własnych i zleconych, bywa wychowawcą i lektorem na obozach językowych, m.in. w Londynie i Szkocji. Profesjonalizm Sławka, niespożyta energia i zapał, z jakim prowadzi zajęcia, budzą najwyższe uznanie i sympatię słuchaczy. Wszyscy, z którymi pracuje, są pod wrażeniem jego warsztatu, niebanalnej osobowości i uroku osobistego. Sam często mówi, że ma szczęście w życiu, gdyż praca lektora jest jego powołaniem i największą pasją. Mimo natłoku zajęć znajduje czas na hobby: fotografię, teatr, kino, podróże i taniec.

MAŁGORZATA KORPUS (Częstochowa)

Jest związana z nami od otwarcia oddziału Szkoły FELBERG w tym mieście, czyli od roku 1997. Uczy głównie dorosłych, a jej specjalnością jest przygotowanie do egzaminów Cambridge. Od 2006 roku jest również egzaminatorem London Tests of English oraz London Tests of English for Children. Interesuje się zastosowaniem komputera i internetu w nauczaniu języka angielskiego. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi lektorami, prowadząc szkolenia i pisząc artykuły do naszego branżowego czasopisma „Anglofan”. Lubi uczyć i w pasję tę wkłada całe serce. Cieszy się, kiedy przygotowywani przez nią słuchacze odnoszą sukcesy na egzaminach. Jak sama stwierdza, w Szkole FELBERG poznała wspaniałych ludzi.

BEATA GRASZA (Gdańsk/Gdynia)

Jest z nami od 1997 roku. Od początku pracy w Szkole FELBERG cieszy się sympatią słuchaczy. Prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach i we wszystkich grupach wiekowych. Doskonale odnajduje się na kursach certyfikatowych i specjalistycznych, m.in. Marlins. Chce uczyć efektywnie, dlatego stale doskonali warsztat i uczestniczy we wszystkich szkoleniach metodycznych. Stosuje aktywizujące metody nauczania. Nasi słuchacze mówią: – Bardzo interesująco prowadzi zajęcia, na których nigdy się nie nudzimy. Jej słynne „golden tips” pomagają nam uczyć się i rozwiązywać zadania egzaminacyjne. Jest autorką publikacji do nauki angielskiego. Profesjonalna we wszystkim, co robi, zawsze gotowa do pomocy, uśmiechnięta, elegancka i skromna. Uwielbia teatr i kino, interesuje się socjologią i psychologią. W centrum jej zainteresowań są także kulinaria. Czas wolny lubi spędzać na łonie natury.

BARBARA SMOLIŃSKA (Gliwice)

W Szkole FELBERG jest zatrudniona od 1999 roku. Zajmuje się edukacją językową najmłodszych słuchaczy, a także młodzieży gimnazjalnej. Wspaniale zaangażowała się w organizację Małych Form Teatralnych. Jest wymagająca, profesjonalna, dynamiczna. Prowadzone przez nią zajęcia są bardzo dobrze odbierane. Słuchacze, zgromadzeni na środku sali, poznają nowy materiał w formie gier i zabaw. Pani Basia zapytana o tajemnicę swego sukcesu zawodowego, mówi: – Trzeba mieć w sobie coś, co przyciągnie sześciolatków do angielskiego. Maluchy na pierwszych zajęciach przeżywają szok, ale ja pomagam im odkryć piękno tego języka. Na początku to syzyfowa praca, lecz dzięki wspólnemu zaangażowaniu za parę lat będą się nim płynnie posługiwać. Osobowość naszej lektorki i pasja, z jaką prowadzi zajęcia, tak bardzo fascynują słuchaczy, że zaprzyjaźniają się ze swoją panią Basią i z językiem angielskim.

JOLANTA DYBAŁA (Katowice)

Współpracuje z naszą szkołą od 11 lat. Grupy, które prowadzi, wracają do niej rok w rok. Przekazuje wiedzę zarówno najmłodszym, jak i nastolatkom przygotowującym się do egzaminu FCE. Na jej zajęciach panuje wyjątkowa atmosfera. Celebruje bowiem wszystkie urodziny i święta. Stawia słuchaczom siódemki i ósemki (czasem na chmurkach!) za aktywność podczas zajęć. Gimnazjalistom przywraca zapał i motywację do pracy. Jest wymagająca, ale także ciepła i wyrozumiała. Wyróżnia się doskonałym warsztatem pracy, stale przez nią udoskonalanym. Jej grupy z Katowic zapoczątkowały Przegląd Małych Form Teatralnych, który obecnie ma już jedenastoletnią tradycję. Pełna entuzjazmu dla niekonwencjonalnych metod nauczania, opowiada: – Często po przedstawieniach podchodzą do mnie rodzice z gratulacjami i stwierdzają z dumą, iż nie przypuszczali, że ich dziecko tak pięknie potrafi mówić po angielsku. Jej słuchacze osiągają sukcesy w różnych konkursach językowych.

MONIKA ANTKOWICZ (Kraków)

Jest lektorem w naszej szkole od 7 lat. Najchętniej podejmuje wyzwania związane z kursami egzaminacyjnymi i maturalnymi, gdyż – jak twierdzi – obiektywnie sprawdzają efektywność jej nauczania. Jest doświadczonym egzaminatorem nowej matury i współautorką podręcznika Trening maturzysty. O swej pracy w Szkole FELBERG mówi: – Kursy, które tu prowadzę, dają mi dużo satysfakcji, ponieważ słuchacze wykazują się ogromną motywacją do nauki, doceniają pracę lektora i są wdzięczni za pomoc w zdobywaniu wiedzy. Organizowanie dodatkowych zajęć, wieczorów filmowych i dyskusyjnych jest dla mnie przyjemnością, a nie tylko dodatkowym obowiązkiem. Cenię sobie również niezwykle przyjazną atmosferę wśród lektorów i pracowników naszej szkoły.

JANUSZ MADEJ (Kraków)

Po raz pierwszy zetknął się z naszą szkołą, będąc studentem filologii angielskiej. Obóz językowy dla dzieci z Polski i Norwegii, który poprowadził na początku lat 90., okazał się jego pierwszą poważną pracą zawodową. Organizacja zajęć była ogromnym wyzwaniem, jako że w tamtych czasach taka forma nauki jeszcze nie zyskała w Polsce popularności. Był konsultantem i dyrektorem, ale jego prawdziwą pasją jest nauczanie. Prowadzi kursy ogólne i specjalistyczne. Stał się naszym ekspertem w zakresie języka medycznego oraz prawniczego. Od lat skutecznie przygotowuje słuchaczy do egzaminów, również wyspecjalizowanych (TOEFL, TSE, LCCI English for Business, TOLES). Ogromną radość sprawia mu możliwość pracy ze słuchaczami z różnych grup wiekowych i o krańcowo odmiennych oczekiwaniach, od żywiołowych dzieci poprzez studentów po poważnych profesjonalistów i dyrektorów. 

DOROTA MAZUREK (Lublin)

Jest z nami od września 1995 roku. Uczy wszystkie grupy wiekowe – dzieci, młodzież, dorosłych, a także pracowników ogólnopolskich firm, którzy na jej zajęciach poznają tajniki business English. Ostatnio specjalizuje się w prowadzeniu grup egzaminacyjnych – pod jej czujnym okiem do egzaminów Cambridge przygotowuje się najwięcej osób, które zdają je z pomyślnym wynikiem. Zawsze plasuje się wysoko w rankingach lektorów, niejednokrotnie zajmowała w nich pierwsze miejsce. Słuchacze pamiętają o niej, na zajęcia prowadzone przez ich byłą lektorkę kierują rodzinę i znajomych, latami przysyłają kartki świąteczne. Uczy ciekawie i skutecznie, wymaga dużo od siebie i od swoich podopiecznych. Od 2005 roku jest konsultantem metodycznym, a od niedawna pełni także tymczasowo obowiązki dyrektora oddziału. Została wybrana najlepszym metodykiem roku 2006. Mówi, że największym wyzwaniem jest dla niej stworzenie zgranego zespołu lektorów oraz zbyt krótko trwająca doba.

ELŻBIETA ZATORSKA (Łódź)

Ze Szkołą FELBERG współpracuje od 12 lat. Jej ambicją jest obudzenie w słuchaczach prawdziwej pasji językowej. Dzięki internetowi ma stały kontakt ze swoimi uczniami i chętnie służy im radą. Ci, którym pomagała poznać angielskie ABC, bez trudu zdobywali kolejne certyfikaty. Na zajęciach łączy nauczanie języka z wprowadzaniem elementów kultury anglojęzycznej – stąd liczne konkursy z wiedzy o krajach anglojęzycznych i zabawy literackie z tłumaczeniem poezji i fragmentów prozy. W przyszłości z grupą pasjonatów teatralnych zamierza przygotować spektakl w języku Szekspira.

MARTA SKOWROŃSKA (Poznań)

Chętnie podejmuje się nauczania pracowników firm, a więc tych spośród naszych słuchaczy, którym intensywne życie zawodowe nie zawsze pozostawia wystarczająco dużo czasu na doskonalenie umiejętności językowych. Jej motto brzmi: „Dobry nauczyciel to ten, który wspiera i motywuje do samodzielnej pracy”. Marta nawiązuje świetny kontakt ze słuchaczami. Jest zawsze otwarta na ich sugestie i propozycje. Stawia uczniom wysokie wymagania, lecz nie odbija się to na przyjaznej atmosferze zajęć. Jej praca jest bardzo wysoko oceniana zarówno przez metodyków, jak i przez słuchaczy.

SZYMON ŁĘŻNIAK (Poznań)

Współpracę z nami rozpoczął w 2000 roku jako młody, świetnie zapowiadający się lektor, który wzbudzał zainteresowanie swą fryzurą. Dziś Szymon nadal fascynuje młodzieńczym zapałem. Jest lubiany przez słuchaczy i tak jak na początku pracy u nas przyciąga uwagę niemodną grzywką, której chyba nigdy nie czesze. Za swoje największe osiągnięcie uważa 3-miesięczny okres, w którym wspierał pracę sekretariatu szkoły, nie zaniedbując obowiązków nauczycielskich. Zarówno Szymon, jak i sekretariat szczęśliwie przetrwali to doświadczenie. Jego zajęcia są ciekawe. Bardzo dobrze ocenia je nie tylko młodzież szkolna, lecz także dorośli, m.in. pracownicy banku, z którymi nasz lektor pracuje od lat.

JAKUB LESZCZYŃSKI (Szczecin)

Od 12 lat pozostaje związany z naszym oddziałem. Od 1999 roku pracuje w Szkole FELBERG na stanowisku lektora. Prowadzi przede wszystkim grupy młodzieżowe na poziomie FCE i CAE. Obok języka angielskiego, w szczególności literatury amerykańskiej, interesuje się muzyką oraz brazylijskim jiu jitsu, które trenuje w szczecińskiej Berserkers Team.

BOŻENA LESIUK (Warszawa)

Pracuje z nami od początku lat 90. Niezmiernie cierpliwa, z dużym poczuciem humoru, wprowadza świetną atmosferę na zajęciach. Bardzo dobrze współpracuje z grupami instytucjonalnymi, szczególnie z tymi, które rozpoczynają zajęcia, mając niewielką znajomość języka angielskiego. Sumiennie, krok po kroku wprowadza swych podopiecznych na coraz wyższy poziom zaawansowania językowego. Jej uczniowie z grup FCE i CAE są zawsze świetnie przygotowani do egzaminów. W niedościgniony sposób przekazuje informacje o terminach rozpoczynania szkoleń i ofercie Biura Turystyki FELBERG.

ARTUR NOWACZYK (Warszawa)

Pracuje w oddziale Platynowa od czasu jego powstania. Jest naszym znakiem rozpoznawczym, gdyż specjalizuje się w prowadzeniu zajęć na wysokim poziomie zaawansowania, zwłaszcza kursów przygotowujących do egzaminów Cambridge (FCE, CAE, CPE). Cieszy się ogromną popularnością – we wrześniu ustawiają się kolejki osób zainteresowanych nauką w jego grupach. Wykorzystuje nowoczesne metody nauczania i umiejętnie dostosowuje je do oczekiwań słuchaczy, chętnie służy kompetentną radą.

RENATA PRZYBYŁO-KAROLAK (Warszawa)

Jest naszym długoletnim pracownikiem. Bardzo wyczulona na potrzeby słuchaczy, zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć. Wyróżnia się doskonałą wiedzą merytoryczną i świetnym językiem. Przez wiele lat zajmowała się szkoleniami przygotowującymi do egzaminów FCE i CAE, a słuchacze jej grup zawsze uzyskiwali wysokie noty. Bardzo lubiana i ceniona za profesjonalne podejście do wykonywanego przez siebie zawodu przez słuchaczy firm, w których prowadziła zajęcia. Obecnie zaangażowana w projekt unijny – szkolenie językowe pracowników Metra Warszawskiego.

EDYTA PRZEDPEŁSKA (Warszawa)

Jest związana ze Szkołą FELBERG od 13 lat. Specjalizuje się w nauczaniu dzieci i młodzieży na różnych poziomach zaawansowania. Jej zajęcia obfitują w liczne gry, zabawy i projekty. W ciągu swojej długoletniej pracy w naszej szkole zapoznała z językiem i przekonała do zgłębiania jego tajników setki słuchaczy, którzy dziś są już dorosłymi ludźmi. Jest osobą niezwykle kreatywną, całym sercem zaangażowaną w pracę. Jak sama mówi, w naszej szkole spełnia swoje ambicje i odnajduje radość.

JERZY CHYB (Wrocław)

Jest z nami od 1991 roku. Pracował w Szkole FELBERG na wszystkich stanowiskach, także jako dyrektor. Swą zawodową przygodę rozpoczął w renomowanym liceum, przygotowując do matury młodzież młodszą od niego zaledwie o 4 lata. Na antenie wrocławskiej telewizji prowadził programy dla dzieci jako Richard Highbrow. Metodyk, autor artykułów popularyzujących język angielski. Publikuje w pismach specjalistycznych i w Wydawnictwie FELBERG. Przygotowuje do zawodu przyszłych nauczycieli języka angielskiego. Wielu jego wychowanków pracowało lub pracuje w Szkole FELBERG. Prowadzi warsztaty metodyczne, prezentacje szkoleniowe i lekcje pokazowe. Optymista. Lubi podróżować.

KATARZYNA CYRAN (Wrocław)

Jest z nami 12 lat. Przez długi czas zajmowała się nauczaniem języka angielskiego w grupach dziecięcych. Bardzo lubi pracę z najmłodszymi, a metodykę związaną z ich nauczaniem uważa za niezwykle twórczą. Obecnie koncentruje się na nauczaniu indywidualnym ze szczególnym uwzględnieniem business English. Wszyscy jej słuchacze niezależnie od wieku osiągają bardzo dobre wyniki, a ich motywacja do nauki jest ogromna. Profesjonalizm i dynamika pracy znajdują wyraz w wysokiej jakości i efektywności zajęć, prowadzonych przez panią Kasię. Nasza lektorka jest obieżyświatem. Odwiedziła już większość krajów europejskich, a także Izrael, Egipt, USA, Japonię, Peru, Boliwię oraz Meksyk. 

 Pozostałe artykuły:

Powiedzieli nam

Znajomy z kursu

Kadra lektorska pracująca z dorosłymi

Edukacja językowa osób dorosłych

Już na zawsze z nami

więcej...Powrót na góręDrukuj artykułWyślij artykuł